Vzdelávanie umením

Ateliér GMB

Bezplatný samoobslužný priestor pre deti aj dospelých v Mirbachovom paláci

V Ateliéri GMB sprístupňujeme umenie cez rôzne výtvarné aktivity vhodné pre deti aj dospelých. Okrem toho tu môžeš len tak oddychovať, občerstviť sa či prečkať (ne)čas. Vstup do ateliéru je voľný počas otváracích hodín galérie. Tešíme sa na tvoju návštevu!
Detail

Školské programy

Vzdelávanie umením

Zažite so svojou triedou kreatívny čas v spoločnosti umeleckých diel počas vzdelávacích programov v GMB! Programy podporujú rozvoj vizuálnej gramotnosti, kritického myslenia, scitlivujú voči rôznorodosti a nabádajú žiačky a žiakov k vyjadreniu vlastných myšlienok a názorov, ale aj k otvorenosti myslenia a rešpektovaniu sa navzájom. Vzdelávacie programy tvoríme s ohľadom na obsahové štandardy a snažíme sa témy z oblasti umenia a kultúry medzipredmetovo prepájať s inými odbormi, aby sa umenie stalo prirodzenou súčasťou života mladých ľudí.
Detail

Umenie mesta

Živé formáty pre verejnosť a online databáza diel vo verejnom priestore

Umenie mesta je online databáza, ktorá prináša komplexné informácie o umeleckých realizáciách v uliciach hlavného mesta. Projekt Umenie mesta mapuje umelecké diela vo verejnom priestore Bratislavy od 2. polovice 20. storočia a zahŕňa sochy, fontány, mozaiky, nástenné maľby, a ďalšie umelecké diela či výtvarné artefakty.
Detail

Aktuality

Buďte „v obraze“
Newsletter

Chcete byť informovaní o podujatiach Galérie mesta Bratislavy?

newsletter

Partneri

Logo Ministerstvo Kultúry Slovenskej republikyLogo Bratislava Tourist Boardlogo-ministerstvo-dopravy-a-vystavby-slovenskej-republiky.pnglogo-dovolenka-na-slovensku.pngLogo BKISLogo Inovácie mesta BratislavaMetropolitný Inštitút BratislavaLogo Múzeum mesta BratislavyLogo Mestský ústav ochrany pamiatokLogo BublinaLogo Denník NLogo Rádio DevínAtelier Erna MasarovicovaLogo flashartLogo GoOutLogo In.baLogo-Július-Koller-SocietyLogo Tranzit