Workshop linorytu: Vyrývaj a tlač

1. 4. / 15 h

1. 4. 202315 h - 18 h
Kúpiť vstupenky
Mirbachov palác

Na skok do výstavy - Stredoeurópske barokové maliarstvo a sochárstvo

2. 4. / 15 h

2. 4. 202315 h
Kúpiť vstupenky
Mirbachov palác

Služby

andrej-dubravsky.png

Ateliér GMB

Samoobslužný priestor pre deti aj dospelých

Každý polrok tu nájdete nové kreatívne zadania, niektoré skôr pre voľnú tvorbu, iné s presnými návodmi. Zadania nadväzujú na aktuálne výstavy a stále expozície GMB, preto je vhodné spojiť návštevu Ateliéru s prehliadkou výstav. Do Ateliéru je vstup zadarmo.
Detail
Tamara Klimová: Zátišie I, 1959. Plátno, olej, 54 x 90,5 cm.

Školské programy

Vzdelávanie umením

Priveďte žiakov zažiť nové experimenty s výtvarným materiálom prostredníctvom vzdelávacích programov GMB. Programy podporujú vizuálnu gramotnosť a pomáhajú žiakom rozvíjať motoriku a slovnú zásobu. Odomykajú kreativitu, stimulujú mladých, aby objavovali svoj vlastný tvorivý potenciál, tvorili umenie a inšpirovali sa ku kariére v kreatívnom priemysle. Návšteva v Ateliéri GMB pestuje dôveru, vzťah a porozumenie detí a mládeže k umelcom, galériám, kultúrnym centrám či múzeám. Priveďte ich, aby zažili umenie a reagovali naň.
Detail
Screen Shot 2022-09-16 at 13.26.57.png

Rodinné programy

Vzdelávanie umením

V GMB sa baví a vzdeláva celá rodina! Vstúpte do sveta umenia nielen prostredníctvom kreatívnych materiálov, ktoré sme pre vás pripravili vo výstavách, ale aj vlastnou tvorbou v Ateliéri GMB či počas víkendových workshopov, alebo špeciálnych stretnutí pre rodičov na materskej dovolenke.
Detail
GMB--A_6231--0.jpg

Let’s Talk Art!

Komentované prehliadky výstav v angličtine

Pre cudzincov žijúcich na Slovensku, pre kamarátov a návštevy zo zahraničia alebo pre vlastné zdokonalenie angličtiny. Pravidelne, raz do mesiaca, je jeden štvrtkový podvečer venovaný sprievodu aktuálnymi výstavami alebo stálymi expozíciami v anglickom jazyku.
Detail
Screenshot 2022-09-29 at 21.16.33.png

Emil

Kaviareň v Mirbachovom paláci

Umenie má rôzne podoby a niektoré sa dá vypiť. Výberovú kávu, naturálne vína, horúce kakao, fermentované limonády aj niečo malé pod zub nájdete na prízemí pod zbierkou našich diel. V Mirbachovom paláci sa totiž udomácnil Emil, fantastický hostiteľ, ktorý vás privíta vo vnútri pod klenbami aj na nádovorí.
Detail
GMB--C_20542--1_1--_2012_12_05_--LP_A4.jpg

Nádvoria palácov GMB

Verejné priestory v srdci Starého Mesta

Nádvoria palácov GMB sú mestským priestorom, bezprostredne prístupným pre všetkých. Návštevníkov vítajú projektom Sadni si, ktorý prináša do Bratislavy voľné verejné sedenie - červené stoly a stoličky. Užívajte si chvíľu slnko alebo sa presuňte so stoličkou do tieňa, dajte si rannú kávu, obed s priateľmi alebo vybavte pracovné stretnutie. V príjemnom historickom prostredí Mirbachovho paláca pri zvuku vody vo fontáne Viktora Tilgnera alebo pri odleskoch slnka v diele Milana Dobeša - Reflexný reliéf II. v Pálffyho pálaci.
Detail
Károly Sterio: Majáles umelcov na Železnej studienke. 1840 – 1860, papier, litografia, 49 x 69,5 cm.

Prenájom priestorov

v Mirbachovom a Pálffyho paláci

Galéria mesta Bratislavy ponúka na prenájom exkluzívne priestory v historických budovách Mirbachovho a Pálffyho paláca v centre mesta. Tieto priestory sú ideálne na spoločenské stretnutia každého druhu – literárne a hudobné večery, prednášky, videoprojekcie, panelové diskusie, semináre a workshopy, ale aj svadobne obrady či slávnostné recepcie. Mirbachov a Pálffyho palác sú vynikajúcou scénografiou pre príležitostné fotografovanie či nahrávanie dobových videí. Priestory je možné prenajať na účely, ktoré sú v súlade s Etickým kódexom GMB.
Detail
Knižnica

Knižnica

Dokumentačno-informačné stredisko

GMB knižnica bude otvorená pre verejnosť od 15. 3. 2023.
Detail

Aktuality

Pálffyho palác bude od 23. februára opäť otvorený

GMB knižnica pre verejnosť otvorená od 15. 3. 2023

GMB hľadá nové vedenie úseku marketingu a komunikácie!

VOĽNÝ VSTUP do GMB každú prvú stredu v mesiaci

Stála expozícia BIATEC Keltská mincovňa v Pálffyho paláci bude pre verejnosť zavretá 13. 12. počas celého dňa.

Buďte „v obraze“
Newsletter

Chcete byť informovaní o podujatiach Galérie mesta Bratislavy?

newsletter

Partneri

Logo BratislavaLogo-Fond na podporu umeniaLogo Ministerstvo Kultúry Slovenskej republikyLogo Bratislavský samosprávny krajLogo Bratislava Tourist Boardlogo-ministerstvo-dopravy-a-vystavby-slovenskej-republiky.pnglogo-dovolenka-na-slovensku.pngLogo BKISLogo Inovácie mesta BratislavaMetropolitný Inštitút BratislavaLogo Múzeum mesta BratislavyLogo Mestský ústav ochrany pamiatokLogo ARTALKLogo BublinaLogo CitylifeLogo Denník NLogo Rádio DevínAtelier Erna MasarovicovaLogo flashartLogo GoOutLogo In.baLogo-Július-Koller-SocietyLogo Tranzit