Rodinné programy

Vzdelávanie umením

V GMB sa baví a vzdeláva celá rodina! Vstúpte do sveta umenia nielen prostredníctvom kreatívnych materiálov, ktoré sme pre vás pripravili vo výstavách, ale aj vlastnou tvorbou v Ateliéri GMB či počas víkendových workshopov, alebo špeciálnych stretnutí pre rodičov na materskej dovolenke.

S kočíkom do galérie

Cyklus stretnutí pre rodičov na materskej dovolenke. Príďte si oddýchnuť a vybočiť z domáceho kolotoča. Venujte čas aj sebe, o deti sa počas trvania programu postarajú dobrovoľníci v galérii. Stretnutia sa konajú v dopoludňajších hodinách v piatok a vstupné je 5 euro.
A čo vás čaká s vašimi ratolesťami na výstavách?
  • lektorský sprievod výstavou
  • tvorivý workshop pre rodičov
  • aktivity pre deti v spolupráci s dobrovoľníčkami a dobrovoľníkmi z Bratislavského dobrovoľníckeho centra

Pracovné listy

Pred vstupom do stálych expozícií nájdu najmladší návštevníci vytlačené kreatívne hry, omaľovánky či pracovné listy tak, aby návšteva výstavy bola zaujímavá pre všetky generácie.

Ateliér GMB v Mirbachovom paláci

Na prízemí Mirbachovho paláca určite navštívte Ateliér. Každý polrok tu nájdete nové kreatívne zadania, niektoré skôr pre voľnú tvorbu, iné s presnými návodmi. Zadania nadväzujú na aktuálne výstavy a stále expozície GMB, preto je vhodné spojiť návštevu Ateliéru s prehliadkou výstav. Ateliér je otvorený počas otváracích hodín galérie a vstup je zadarmo.

Letné tábory

Každé leto GMB organizuje trojdňový letný tábor v niekoľkých termínoch. Tábor je all inclusive – dieťa má zabezpečenú desiatu, obed, olovrant, pitný režim, vstupné a prepravné, materiál na tvorivé aktivity a hry. Tábor je vedený odbornými galerijnými pedagógmi. Informácie o prihlásení zverejníme na sociálnych sieťach, v newslettri ale aj tu na webe v apríli daného roku.

Rodinná vstupenka

Výstavy a stále expozície je možné navštíviť s deťmi všetkých vekových kategórií. Deti do 6 rokov majú vstup zadarmo, ale GMB ponúka aj zvýhodnené rodinné vstupenky, ktoré platia pre 2 dospelých a deti. Rodinné vstupenky je možné kúpiť na pokladniach oboch palácov alebo online v detaile daného podujatia.

Kontakt

Zážitky s Emilom a Pátračka s Jánom

Aktívny sprievodca historickými palácmi

GMB nebola odjakživa len galériou. Preskúmajte jej príbeh a zákutia pomocou aktívneho sprievodcu, ktorý vás prevedie oboma palácmi! Pripravil ich galerijný pedagóg Vladislav Malast a nájdete ich zdarma pri pokladni.
Detail

Na stiahnutie

Rodinný program OČAMI MIMOZEMŠŤANA

Pracovny list I / OČAMI MIMOZEMŠŤANA

Pracovny list II / OČAMI MIMOZEMŠŤANA

Rodinný program PREČO SOCHY NEMAJÚ RUKY

Rodinný program PO ZELENEJ

Rodinný program ZBERATEĽOM MÔŽE BYŤ KAŽDÝ

Tvorivá výzva pre teenagerov s využitím mobilu