Galéria mesta Bratislavy ­– Príspevková organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy
BRATISLAVA

S kočíkom do galérie | Galéria mesta Bratislavy | Príspevková organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy

Výstavy GMB


Pozrite si celý archív výstav

Vedeli ste, že

Galéria mesta Bratislavy vydáva detských sprievodcov k výstavám?

S kočíkom do galérie

Bublinové premietanie: Maškrtné medvedie príbehy

streda 7. 7. 2021 l 16.00 a 17.30
štvrtok 21. 7. 2021 l 16.00 a 17.30
Jeden je veľký a druhý krpatý. Ten veľký, to je Nedvěd a ten malý sa volá Miška. Sú to medvede a sú stále hladné. V poviedkovom filme Maškrtné medvedie príbehy riešia zvlášť súrne záležitosti. Uvidíte, ako sa títo zábavní chlpáči zoznámili, ako spolu varia alebo ochutnávajú hľuzovky, ako v lete slávia Vianoce, lebo tie skutočné každú zimu prespia, aj ako sa udobrujú po medvedej hádke. Dokonca ich čaká obrovská hostina, kam dorazia medvede z celého sveta. Príbehy plné vtipu, dobrodružstiev a ponaučení ocenia tak najmenší diváci, ako aj ich starší súrodenci a rodičia. Takže hurá na medvede! Film uvádzame s krátkym predfilmom Cez palubu.
Vstupné: 10,- eur za 1 bublinu (2 rodiny), na premietanie je potrebné sa prihlásiť TU.

Bublinové premietanie: Príbeh lesa


utorok 4. 8. 2021 l 16.00 a 17.30
štvrtok 
25. 8. 2021 l 16.00 a 17.30
Príbeh lesa je dokument z dielne tvorcov Jacques Perrin a  Jacques Cluzaud (Putovanie vtákov, Mikrokozmos). Tvorcovia nakrúcali dokument štyri roky a zachytili les na množstve lokalít po celej Európe. Vďaka unikátnym metódam nakrúcania dokázali autenticky prerozprávať príbeh lesa od doby ľadovej až po súčasnosť a zachytiť jeho vzrušujúci kolobeh života. Film uvádzame v pôvodnom znení s českými titulkami. 
Vstupné: 10,- eur za 1 bublinu (2 rodiny), na premietanie je potrebné sa prihlásiť TU.

Budeme radi, ak si vypočujete alebo pozriete naše online programy:
- ponuku videí a podcastov
- ponuku rodinných programov 

 

Františkánske nám. 11
815 35 Bratislava

Otvorené denne
okrem pondelka
od 11 do 18 h.

Panská 19
815 35 Bratislava

Otvorené denne
okrem pondelka
od 11 do 18 h.

Pohľad z hradu Starhemberg
Autor: Moritz Saint Genois
Výtvarné diela, ktorých fotografie zverejnené na webovej stránke GMB propagujú jednotlivé výstavy prebiehajúce v GMB, podliehajú ochrane autorských práv podľa autorského zákona. GMB nie je nositeľom autorských práv, tým je autor, resp. jeho dedičia. Dielo sa stáva voľným viac ako 70 rokov po smrti autora. Fotografie zverejnených výtvarných diel môže používateľ použiť len s predchádzajúcim súhlasom autora, resp. jeho dediča či inštitúcie zastupujúcej jeho práva, inak sa dopúšťa porušenia osobnostných autorských práv autora.