Galéria mesta Bratislavy ­– Príspevková organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy
BRATISLAVA

Rodiny | Galéria mesta Bratislavy | tvorvé dielne, rodiny, deti, vzdelávanie; Príspevková organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy

Výstavy GMB


Pozrite si celý archív výstav

Vedeli ste, že

GMB vydala k stálym expozíciám umenia 19. a 20. storočia nových sprievodcov v slovenskom a anglickom jazyku?

Rodiny

Bublinové premietanie: Maškrtné medvedie príbehy

streda 7. 7. 2021 l 16.00 a 17.30
štvrtok 21. 7. 2021 l 16.00 a 17.30
Jeden je veľký a druhý krpatý. Ten veľký, to je Nedvěd a ten malý sa volá Miška. Sú to medvede a sú stále hladné. V poviedkovom filme Maškrtné medvedie príbehy riešia zvlášť súrne záležitosti. Uvidíte, ako sa títo zábavní chlpáči zoznámili, ako spolu varia alebo ochutnávajú hľuzovky, ako v lete slávia Vianoce, lebo tie skutočné každú zimu prespia, aj ako sa udobrujú po medvedej hádke. Dokonca ich čaká obrovská hostina, kam dorazia medvede z celého sveta. Príbehy plné vtipu, dobrodružstiev a ponaučení ocenia tak najmenší diváci, ako aj ich starší súrodenci a rodičia. Takže hurá na medvede! Film uvádzame s krátkym predfilmom Cez palubu.
Vstupné: 10,- eur za 1 bublinu (2 rodiny), na premietanie je potrebné sa prihlásiť TU.

Bublinové premietanie: Príbeh lesa


utorok 4. 8. 2021 l 16.00 a 17.30
štvrtok
25. 8. 2021 l 16.00 a 17.30
Príbeh lesa je dokument z dielne tvorcov Jacques Perrin a  Jacques Cluzaud (Putovanie vtákov, Mikrokozmos). Tvorcovia nakrúcali dokument štyri roky a zachytili les na množstve lokalít po celej Európe. Vďaka unikátnym metódam nakrúcania dokázali autenticky prerozprávať príbeh lesa od doby ľadovej až po súčasnosť a zachytiť jeho vzrušujúci kolobeh života. Film uvádzame v pôvodnom znení s českými titulkami. 
Vstupné: 10,- eur za 1 bublinu (2 rodiny), na premietanie je potrebné sa prihlásiť TU.

PONUKA PROGRAMOV ONLINE
Rodinný program OČAMI MIMOZEMŠŤANA
Napadla vám niekedy myšlienka, že skoro všetko, čo je pre nás každodenné a samozrejmé, by mohlo byť celkom inak? Sme totiž súčasťou nesmierneho vesmíru, v ktorom je oveľa viac možností, než sú tie, ktoré poznáme. Z výstavy Snívaj?! sme pre vás vybrali umelcov, ktorých zaujímal neznámy vesmír, ale aj krehkosť a zraniteľnosť našej planéty. Aj preto dokázali „prekročiť svoj tieň“ a dostať sa za hranice bežného. Podarí sa to aj vám?


EPUB verzia: Súbory epub sú určené na čítanie elektronických kníh. Ak vaše zariadenie nerozpoznáva tento súbor, odporúčame inštaláciu voľne dostupného Adobe Digital Editions.

V inom prípade je k dispozícii PDF verzia s rovnakým obsahom, len neobsahujúca animačné prvky. Pre úspornú tlač vám ponúkame pracovný list I a pracovný list II.

Ocami_mimozemstana.jpg

Rodinný program PREČO SOCHY NEMAJÚ RUKY

Sochy, pravdaže, ruky majú, ale nie všetky. V našej galérii, podobne ako v mnohých ďalších, by sme našli nejednu sochu bez rúk. Môže to byť len náhoda? Prejdime sa po Mirbachovom paláci a spoločne túto záhadu odkryme! Budeme radi ak sa s nami podelíte o výsledky vašej tvorivej aktivity na adrese vzdelavanie@gmb.sk. Prajeme príjemnú zábavu. Program na stiahnutie TU.

Prečo sochy nemajú ruky 1

Prečo sochy nemaju ruky 2
Rodinný program
 PO ZELENEJ  

Pozývame vás do jarnej prírody: v úzkom kruhu rodiny poďte objaviť miesta, ktoré sú mimo hlavných turistických trás. Program na stiahnutie TU.

rod.program_Do lesa

 

 

Rodinný program ZBERATEĽOM MÔŽE BYŤ KAŽDÝ na stiahnutie TU.


Tvorivá výzva pre teenagerov 
STOP MOTION CHALLENGE 

Stop Motion Challenge
Tvorivá výzva pre teenagerov s využitím mobilu online na stiahnutie 
TU


TVORIVÉ HRY S UMENÍM
 nájdete aj na www.umeniezblizka.gmb.sk

Newsletter

Chcete byť informovaní o podujatiach Galérie mesta Bratislavy?
 

Františkánske nám. 11
815 35 Bratislava

Otvorené denne
okrem pondelka
od 11 do 18 h.

Panská 19
815 35 Bratislava

Otvorené denne
okrem pondelka
od 11 do 18 h.

Pohľad z hradu Starhemberg
Autor: Moritz Saint Genois
Výtvarné diela, ktorých fotografie zverejnené na webovej stránke GMB propagujú jednotlivé výstavy prebiehajúce v GMB, podliehajú ochrane autorských práv podľa autorského zákona. GMB nie je nositeľom autorských práv, tým je autor, resp. jeho dedičia. Dielo sa stáva voľným viac ako 70 rokov po smrti autora. Fotografie zverejnených výtvarných diel môže používateľ použiť len s predchádzajúcim súhlasom autora, resp. jeho dediča či inštitúcie zastupujúcej jeho práva, inak sa dopúšťa porušenia osobnostných autorských práv autora.