Mesto pre deti

Deti sú pre mesto dôležité.

Sú rovnocennými partnermi pri plánovaní a rozvoji mesta. Vidia mesto, jeho fungovanie, bezpečnosť či verejné priestory svojou optikou, ktorú musíme poznať, vedieť vyhodnocovať a aplikovať do bezpečného mesta pre deti. Preto mesto otvárame deťom. Chceme, aby si ho mohli užiť, nahliadnuť do fungovania mesta a dlhodobo nám posielať svoj názor, čo sa môže zmeniť, zlepšiť, alebo čo by sa malo, naopak, zachovať.
V sobotu a nedeľu budú pre všetký deti ZADARMO vstupy na výstavy a programy do Galérie mesta Bratislavy. Stačí, že prídete s rodičmi na niektorú z víkendových aktivít.
Pálffyho palác
  • vstup na výstavy pre deti zadarmo (bez rezervácie)
  • vstup na výstavy pre dospelých odporúčame kúpiť online, nakoľko pokladňa bude vyťažená a bude sa tvoriť rad (pokladňa bude predávať zberateľský eurosuvenír).
  • Samoobslužný program s aktivitami. Každé dieťa dostane do rúk materiál, pomocou ktorého bude môcť skúmať architektonické, historické či iné zaujímavosti v celej budove a zároveň vybrané umelecké diela v stálych expozíciách a na aktuálnych výstavách GMB. Dieťa postupne získava všetky potrebné indície na odhalenie tajomstva. Rodičom odporúčame kúpiť dospelú vstupenku online, aby nemuseli čakať na rade.
  • Kaligrafické rodinné workshopy začínajú o 15.00, majú obmedzenú kapacitu, rezervovať vstupenku zadarmo môžete tu: https://gmb.sk/detail/popoludnie-pre-rodiny-2
Mirbachov palác
  • vstup na výstavy pre deti zadarmo (bez rezervácie)\
  • pokladňa bude fungovať bez obmedzení
Zaži so svojou triedou Mesto pre deti
GMB otvára svoje brány bezplatne a navyše so zaujímavým programom pre všetkých žiakov bratislavských základných škôl. Stačí sa len prihlásiť.
Pátračka s Jánom Stála expozícia Stredoeurópske barokové maliarstvo a sochárstvo