Erna monumentálna. Erna Masarovičová a jej sochárska tvorba

Aktuálna výstava v Mirbachovom paláci

Erna Masarovičová je v slovenskom umeleckom prostredí špecifickým zjavom. Jej pol storočia trvajúca intenzívna tvorba prekvapuje svojím rozsahom. Sochárka paralelne tvorila monumentálne realizácie, stala sa priekopníčkou v medailérstve a bola unikátnou šperkárkou.
Dodnes ostáva čitateľná vo svojom rukopise viazanom na technické spracovanie s dôrazom na jemnosť v chladných, drsných materiáloch a objemných prevedeniach. Výstava pripravená GMB v spolupráci s kurátorkami Ľubou Belohradskou, Ľubicou Hustou a Katarínou Kissoczy sa zameriava na sochárske realizácie, predstavené prostredníctvom precízne vypracovaných modelov, ktoré sú prvýkrát predstavené verejnosti v ucelenej kolekcii. Celoživotne v Bratislave pôsobiaca sochárka nás neprestáva prekvapovať schopnosťou zaznamenať dynamickú premenlivosť organických inšpirácií vo zváranej plastike, ktorá nadväzuje na prerušené tradície svetového moderného sochárstva.

Video Erna monumentálna

Erna monumentálna
Erna monumentálna
Erna monumentálna
Erna monumentálna
Erna monumentálna
Erna monumentálna
Erna monumentálna
Erna monumentálna
Erna monumentálna
Erna monumentálna
prev
next

Zaži výstavu

Erna monumentálna

Prednáška: Monumentálna tvorba Erny Masarovičovej

5. 10. / 18.00

Historička umenia Sabina Jankovičová sa podelí o najnovšie výskumy zo svojho mapovania sobášnych siení a umenia vo verejnom priestore slovenských miest a obcí so zreteľom na realizácie Erny Masarovičovej.
Detail
DSC_7259.jpg

Popoludnie pre rodiny v GMB

15. 10. / 15.00

Poďme spolu tvoriť! Každú druhú sobotu pripravujeme zážitkovo - oddychový program pre celú rodinu inšpirovaný vždy inou prebiehajúcou výstavou v GMB. Strávte aktívny čas s vaším dieťaťom pri tvorení a prechádzke výstavou s pripravenými aktivitami. Na program môžete prísť kedykoľvek v časovom rozpätí, workshop v ateliéri je však pripravený len do 17:00, preto odporúčame vstup najneskôr o 16:30.
Detail
Erna Masarovičová

S kočíkom do galérie: Po stopách Erny

21. 10. / 10.00

Možno poznáte sochu Erny Masarovičovej, ktorá sa nachádza pred Poliklinikou v Ružinove.
Detail
Erna monumentálna

Na skok do výstavy: Erna monumentálna

23. 10. / 15.00

Nedeľný výklad pre verejnosť, počas ktorého lektorka GMB prevedie výstavou „Erna Monumentálna“.
Detail
Erna monumentálna

Finisáž: Erna monumentálna

30. 10. / 14.00

Galéria mesta Bratislavy pozýva na finisáž výstavy Erna monumentálna. Výstavou prevedú kurátorky Ľuba Belohradská, Ľubica Hustá a Kata Kissoczy.
Detail

Na stiahnutie

Tlačová správa

Leták