Erna monumentálna. Erna Masarovičová a jej sochárska tvorba

Aktuálna výstava v Mirbachovom paláci

30. 6. 2022 - 30. 10. 2022
Kúpiť vstupenky
Mirbachov palác

Gisela Weyde. Od Atény k Hére

Aktuálna výstava v Pálffyho paláci

8. 6. 2022 - 2. 10. 2022
Kúpiť vstupenky
Pálffyho palác

Služby

andrej-dubravsky.png

Ateliér GMB

Samoobslužný priestor pre deti aj dospelých

Každý polrok tu nájdete nové kreatívne zadania, niektoré skôr pre voľnú tvorbu, iné s presnými návodmi. Zadania nadväzujú na aktuálne výstavy a stále expozície GMB, preto je vhodné spojiť návštevu Ateliéru s prehliadkou výstav. Do ateliéru vstup je zadarmo.
Detail
Tamara Klimová: Zátišie I, 1959. Plátno, olej, 54 x 90,5 cm.

Školské programy

Vzdelávanie umením

Priveďte žiakov zažiť nové experimenty s výtvarným materiálom prostredníctvom vzdelávacích programov GMB. Programy podporujú vizuálnu gramotnosť a pomáhajú žiakom rozvíjať motoriku a slovnú zásobu. Odomykajú kreativitu, stimulujú mladých, aby objavovali svoj vlastný tvorivý potenciál, tvorili umenie a inšpirovali sa ku kariére v kreatívnom priemysle. Návšteva v Ateliéri GMB pestuje dôveru, vzťah a porozumenie detí a mládeže k umelcom, galériám, kultúrnym centrám či múzeám. Priveďte ich, aby zažili umenie a reagovali naň.
Detail
Screen Shot 2022-09-16 at 13.26.57.png

Rodinné programy

Vzdelávanie umením

V GMB sa baví a vzdeláva celá rodina! Vstúpte do sveta umenia nielen prostredníctvom kreatívnych materiálov, ktoré sme pre vás pripravili vo výstavách, ale aj vlastnou tvorbou v Aeliéri GMB či počas víkendových workshopov, alebo špeciálnych stretnutí pre rodičov na materskej dovolenke.
Detail
Screenshot 2022-09-29 at 21.16.33.png

Emil

Kaviareň v Mirbachovom paláci

Umenie má rôzne podoby a niektoré sa dá vypiť. Výberovú kávu, naturálne vína, horúce kakao, fermentované limonády aj niečo malé pod zub nájdete na prízemí pod zbierkou našich diel. V Mirbachovom paláci sa totiž udomácnil Emil, fantastický hostiteľ, ktorý vás privíta vo vnútri pod klenbami aj na nádovorí.
Detail
 Karol Frech: Ganymedova fontána v Bratislave, 1920–1930. Papier, drevorez, 24.4 x 20.4 cm.

Nádvoria palácov GMB

Verejné priestory v srdci Starého Mesta

Nádvoria palácov GMB sú mestským priestorom, bezprostredne prístupným pre všetkých. Návštevníkov vítajú projektom Sadni si, ktorý prináša do Bratislavy voľné verejné sedenie - červené stoly a stoličky. Užívajte si chvíľu slnko alebo sa presuňte so stoličkou do tieňa, dajte si rannú kávu, obed s priateľmi alebo vybavte pracovné stretnutie. V príjemnom historickom prostredí Mirbachovho paláca pri zvuku vody vo fontáne Viktora Tilgnera alebo pri odleskoch slnka v diele Milana Dobeša - Reflexný reliéf II. v Pálffyho pálaci.
Detail
Károly Sterio: Majáles umelcov na Železnej studienke. 1840 – 1860, papier, litografia, 49 x 69,5 cm.

Prenájom priestorov

v Mirbachovom a Pálffyho paláci

Galéria mesta Bratislavy ponúka na prenájom exkluzívne priestory v historických budovách Mirbachovho a Pálffyho paláca v centre mesta. Tieto priestory sú ideálne na spoločenské stretnutia každého druhu – literárne a hudobné večery, prednášky, videoprojekcie, panelové diskusie, semináre a workshopy, ale aj svadobne obrady či slávnostné recepcie. Mirbachov a Pálffyho palác sú vynikajúcou scénografiou pre príležitostné fotografovanie či nahrávanie dobových videí. Priestory je možné prenajať na účely, ktoré sú v súlade s Etickým kódexom GMB.
Detail
Raszar Wirsing: Návrh na knižnicu, 1836. Papier, tuš, akvarel, 78 x 50 cm.

Knižnica a dokumentačno-informačné stredisko

Knižnica Galérie mesta Bratislavy je odborná knižnica špecializovaná na výtvarné umenie, architektúru a úžitkové umenie.
Detail

Otváracie hodiny

PO / zatvorené
UT / 11h-18h
ST / 13h-20h
ŠT-NE / 11h-18h

Mirbachov palác

Františkánske nám. 11

Pálffyho palác

Panská 19

Aktuality

Stojíme pri Ukrajine

СОЛІДАРНІ З УКРАЇНОЮ

Online predaj vstupeniek do GMB

Prenájom priestorov

v Mirbachovom a Pálffyho paláci

Buďte „v obraze“
Newsletter

Chcete byť informovaní o podujatiach Galérie mesta Bratislavy?

newsletter

Partneri

Logo BratislavaLogo-Fond na podporu umeniaLogo Ministerstvo Kultúry Slovenskej republikyLogo Bratislavský samosprávny krajLogo Bratislava Tourist Boardlogo-ministerstvo-dopravy-a-vystavby-slovenskej-republiky.pnglogo-dovolenka-na-slovensku.pngLogo BKISLogo Inovácie mesta BratislavaMetropolitný Inštitút BratislavaLogo Múzeum mesta BratislavyLogo Mestský ústav ochrany pamiatokLogo ARTALKLogo BublinaLogo CitylifeLogo Denník NLogo Rádio DevínAtelier Erna MasarovicovaLogo ERSTELogo flashartLogo GoOutLogo In.baLogo-Július-Koller-SocietyLogo Tranzit