Galéria mesta Bratislavy ­– Príspevková organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy
BRATISLAVA

VI. Zlínsky salón mladých | Galéria mesta Bratislavy | Príspevková organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy

Výstavy GMB


Pozrite si celý archív výstav

Vedeli ste, že

v zbierkach GMB sa nachádza takmer 33 000 zbierkových predmetov?

Výstava

VI. Zlínsky salón mladých

Krajská galéria umenia v Zlíne
15. 5. 2012 - 30. 9. 2012

Aké trendy vládnu výtvarnému svetu? Prezentácia súčasného umenia a najväčšie talenty najmladšej generácie - to sú hlavné ciele Zlínskeho salónu mladých, prehliadky najvýraznejších autorov do tridsať rokov. Salón predstaví 40 českých a 20 slovenských autorov, pôjde o viac než stovku diel. Diela budú vystavené od 15. mája do 30. septembra v Dome umení a v expoziciách na druhom poschodí zlínskeho zámku.

Toto trienále moderného umenia volne nadväzuje na významné kultúrne aktivity, ktorými ožíval baťovský Zlín v 30. a 40. rokoch minulého storočia. Prvý obnovený Zlínsky salón mladých prebehol v rokuk 1997 a predstavil tvorbu českých autorov do tridsať rokov. Od roku 2005 se venuje tiež prezentácii tvorby rovnako mladých autorov zo Slovenska.

Ani VI. ročník nebude výnimkou – aj tento rok budú uvedené práce zaujímavých osobností vo veku okolo 30 rokov. Výberom umelcov je poverená jury zložená z odborníkov – historikov a teoretikov umění, kurátorů. Důležitou složkou zůstává udílení cen autorům nejvýraznějších exponátů výstavy. Pre českého autora je pripravená Cena Václava Chada, pre slovenského Cena Igora Kalného. Ako súčasť ocenenia budú laureátom usporiadaná výstava v Krajskej galérii, minulý rok ju získali Pavla Sceranková a Juraj Kollár, ktorých diela máte možnosť vidieť v tejto chvíli na zámku v Zlíne.

Newsletter

Chcete byť informovaní o podujatiach Galérie mesta Bratislavy?

Ďalšie výstavy/akcie


Mirbachov palác / Výstava
1. 5. 2021 - 31. 12. 2021
Pálffyho palác / Výstava
Kurátori: Daniela Čarná, Vladislav Malast
23. 3. 2021 - 5. 9. 2021
Mirbachov palác / Výstava
Autor: Edmund Gwerk
Kurátor: Zsófia Kiss-Szemán
15. 12. 2020 - 13. 6. 2021
 

Františkánske nám. 11
815 35 Bratislava

Otvorené denne
okrem pondelka
od 11 do 18 h.

Panská 19
815 35 Bratislava

Otvorené denne
okrem pondelka
od 11 do 18 h.

Pohľad z hradu Starhemberg
Autor: Moritz Saint Genois
Výtvarné diela, ktorých fotografie zverejnené na webovej stránke GMB propagujú jednotlivé výstavy prebiehajúce v GMB, podliehajú ochrane autorských práv podľa autorského zákona. GMB nie je nositeľom autorských práv, tým je autor, resp. jeho dedičia. Dielo sa stáva voľným viac ako 70 rokov po smrti autora. Fotografie zverejnených výtvarných diel môže používateľ použiť len s predchádzajúcim súhlasom autora, resp. jeho dediča či inštitúcie zastupujúcej jeho práva, inak sa dopúšťa porušenia osobnostných autorských práv autora.