Galéria mesta Bratislavy ­– Príspevková organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy
BRATISLAVA

Pohyblivý svet | Galéria mesta Bratislavy | Príspevková organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy

Výstavy GMB


Pozrite si celý archív výstav

Vedeli ste, že

GMB vydala k stálym expozíciám umenia 19. a 20. storočia nových sprievodcov v slovenskom a anglickom jazyku?

Výstava

Pohyblivý svet

Autor: JOE KLAMAR
Mirbachov palác (pozrite kontakt)
12. 12. 2012 - 24. 2. 2013
Kurátor: Marián Pauer

13. ročník projektu Henkel Slovensko Slovensku
Výstava fotografií: Joe Klamar – Pohyblivý svet 
     
Chcete vidieť svet úplne novými očami? Navštívte výstavu fotografií jedného z najkreatívnejších autorov súčasnej agentúrnej fotografie Joe Klamara. Joe Klamar je už trinástym Slovákom, ktorého diela predstavuje širokej verejnosti spoločnosť Henkel Slovensko, v rámci projektu Henkel Slovensko Slovensku. Výstava unikátných fotografií Joe Klamara, pod názvom Pohyblivý svet sa uskutoční od 12. decembra 2012 do 24. februára 2013 v Galérii mesta Bratislavy v Mirbachovom paláci, Františkánske námestie 11. Keďže cieľom spoločnosti Henkel je dostať umenie viac k ľudom, po prvýkrát bude výstava putovná. Od 7. marca 2013 do 25. mája 2013 si ju budú môcť návštevníci pozrieť aj v Liptovskom Mikuláši v Galérií Petra Michala Bohúňa, Tranovského ul. 3.

"Spoločnosť Henkel prikladá veľký význam podpore umenia na Slovensku a opäť nadväzuje na úspešné ročníky projektu Henkel Slovensko Slovensku. Tento umelecký projekt prispieva k podpore slovenskej kultúry a povedomí o nej medzi ľuďmi. Každoročne sú predstavené významné osobnosti z oblasti umenia, ktoré sa stali pojmom v medzinárodnom meradle a majú svoje korene na Slovensku,“ povedal Mag. Rudolf Steger, prezident Henkel Slovensko.

„Joe Klamar dokáže s obdivuhodnou ľahkosťou zakomponovať do plochy obrazu komorné príbehy rovnako, ako veľké scény. Klamarove obrazové príbehy nie sú prvoplánové, zväčša sa odohrávajú v niekoľkých rovinách. Imponujú citom pre pohyb a výtvarnú skratku. Jeho fotografický rukopis je osobitý a neopakovateľný,“ hovorí kurátor výstavy PhDr. Marián Pauer.

Tlačová konferencia k otvoreniu výstavy sa uskutoční v utorok 11. decembra 2012 o 10:00 hod za účasti Joe Klamara.

Joe Klamar
rodák spod Tatier (1965) po krátkom pôsobení v Česko-Slovenskej televízií koncom osemdesiatych rokov emigroval do Kanady, kde po neľahkom začiatku vyštudoval fotografiu a začal prispievať do novín. Neskôr spolupracoval s agentúrou Canadian Press a denníkom Winnipeg Sun. Po návrate na Slovensko bol fotoreportérom  TASR,  potom  Reuters a napokon sa stal  stredoeurópskym šéffotografom Agence France Presse. V januári 2012 sa vrátil na americký kontinent, kde naďalej pôsobí ako reportér AFP so sídlom v Los Angeles. Je nositeľom viacerých významných ocenení z prestížnych súťaží, v roku 2009 získal hlavnú cenu Fotografiu roka na Czech Press Photo. V USA získal v rokoch 2006 a 2008 ceny v celosvetovej súťaži Fotografia roka.

Newsletter

Chcete byť informovaní o podujatiach Galérie mesta Bratislavy?

JOE KLAMAR

Ďalšie výstavy/akcie


Pálffyho palác / Výstava
Kurátori: Jana Kapelová a Nina Vidovencová
27. 5. 2021 - 29. 8. 2021
Mirbachov palác / Akcia
19. 5. 2021 - 15. 7. 2021
Mirbachov palác / Výstava
1. 5. 2021 - 31. 12. 2021
Pálffyho palác / Výstava
Kurátori: Daniela Čarná, Vladislav Malast
23. 3. 2021 - 11. 7. 2021
 

Františkánske nám. 11
815 35 Bratislava

Otvorené denne
okrem pondelka
od 11 do 18 h.

Panská 19
815 35 Bratislava

Otvorené denne
okrem pondelka
od 11 do 18 h.

Pohľad z hradu Starhemberg
Autor: Moritz Saint Genois
Výtvarné diela, ktorých fotografie zverejnené na webovej stránke GMB propagujú jednotlivé výstavy prebiehajúce v GMB, podliehajú ochrane autorských práv podľa autorského zákona. GMB nie je nositeľom autorských práv, tým je autor, resp. jeho dedičia. Dielo sa stáva voľným viac ako 70 rokov po smrti autora. Fotografie zverejnených výtvarných diel môže používateľ použiť len s predchádzajúcim súhlasom autora, resp. jeho dediča či inštitúcie zastupujúcej jeho práva, inak sa dopúšťa porušenia osobnostných autorských práv autora.