Rodinné popoludnie: Bratislavské fašiangy

18. 2. / 13 h

Príďte sa spolu s deťmi zamaskovať do umenia!
Sobotný workshop pre celú rodinu je tvorivou prípravou pre fašiangový sprievod, ktorý povedie ulicami mesta. Pri výrobe masiek sa inšpirujete výstavou Svety Jindřicha Chalupeckého. Spoznáte rôzne umelecké štýly a techniky a rozhodnete sa, ktoré z nich sú tie pravé pre váš nový autoportrét. Tvorivá dielňa je určená pre deti od 4 rokov.
Tentokrát rodinný program v GMB začína o 13.00, lektorka na vás bude čakať vo vstupnej hale Mirbachovho paláca. V prvej časti programu na výstave Svety Jindřicha Chalupeckého je pre vás pripravených päť stanovíšť. Pri každom z nich na vás bude čakať kartička s tvorivou aktivitou a zaujímavosťou o vybraných dielach. Po zozbieraní všetkých piatich kartičiek sa stretnete s lektorkou v Ateliéri na prízemí Mirbachovho paláca a vyrobíte si fašiangovú masku inšpirovanú dielami z výstavy, s ktorou sa môžete zapojiť do bratislavského fašiangového sprievodu.
Bratislavské fašiangy
Bratislavské fašiangy
Prvý ročník nového mestského podujatia Bratislavské fašiangy sa bude konať 18. februára 2023 na Námestí Nežnej revolúcie pred Starou Tržnicou a v jej okolí. Veľký fašiangový sprievod začína o 15.00 na námesti pred Starou Tržnicou. Podrobnosti o kompletnom programe, koncertoch a trase sprievodu sa môžete dozvedieť tu.
So vstupenkou máte v tento deň príležitosť navštíviť aj všetky výstavy zadarmo v Mirbachovom paláci. Workshop viete ukončiť sladkou bodkou. Kaviareň Emil v Mirbachovom paláci v tento deň bude servírovať špeciálne fašiangové sladkosti.
Rodinná vstupenka platí pre 2 dospelých a deti.
Mgr. Petra Baslíková
galerijná pedagogička
baslikova@gmb.sk