Bratislava City Gallery ­– Allowance organisation of the City of Bratislava, capital of the Slovak Republic
BRATISLAVA

Klarisky Diškurz / Kultúrny súčet | Galéria mesta Bratislavy | Allowance organisation of the City of Bratislava, capital of the Slovak Republic

Exhibitions


Explore the archive of exhibitions

DID YOU KNOW?

The installation Passage by Matej Krén consists of almost 15,000 books?

Klarisky Diškurz / Kultúrny súčet

Pandémia zasiahla aj kultúru. Ako ju zvládli kultúrne organizácie?

 

Bratislava, 23. apríl 2021 – Bratislava má bohatú tradíciu svojich kultúrnych inštitúcií.

Múzeum mesta Bratislavy je najstarším múzeom s nepretržitou prevádzkou na Slovensku. Kultúrne dedičstvo nášho mesta sprostredkúva vyše 150 rokov. Mestská knižnica v Bratislave už 120 rokov prináša viac, než len knihy. Je aj priestorom pre štúdium, prácu, stretávanie a voľný čas. Galéria mesta Bratislavy slávi 60 rokov, pričom za toto obdobie systematicky buduje zbierku, spravuje viac ako 35 000 zbierkových predmetov, programovo vstupuje aj do mestského verejného priestoru a rozvíja ďalšie aktivity a vzdelávacie programy. Mestský ústav ochrany pamiatok sa stará o ochranu kultúrno-historických hodnôt hlavného mesta. Kultúrny život mesta si ťažko môcť predstaviť bez Kultúrneho leta, ktoré spolu s ďalšími kultúrnymi aktivitami prináša obyvateľom a obyvateľkám Bratislavské kultúrne a informačné stredisko. Organizuje kultúrne a spoločenské podujatia, poskytuje služby a rozvíja činnosť Divadla Pavla Országha Hviezdoslava. A potom je tu mladá, nová organizácia, ktorú mesto založilo v minulom roku na systematickú podporu kultúrneho a komunitného života mesta - Nadácia mesta Bratislavy.

Čomu sa venovali v poslednom roku a čo chystajú pre Bratislavčanov a Bratislavčanky? Na čom pracujú, aby prispeli k návratu do normálneho života, ktorého je kultúra dôležitou súčasťou?

 

Moderátor Martin Staňo v tretej časti diskusnej relácie Klarisky diškurz, s príznačným podtitulom Kultúrny súčet, vyspovedá riaditeľov bratislavských mestských organizácií a zástupcov hlavného mesta, ktorí zabezpečujú kultúrne služby mesta. Čo považujú za najnáročnejšie v pandemickom období, ako zvládli posledný rok a aké aktivity chystajú kultúrne organizácie pre obyvateľov a návštevníkov mesta? Na tieto a mnohé ďalšie otázky odpovedia naši hostia - vedúca Oddelenia kultúry hlavného mesta a správkyňa Nadácie mesta Bratislavy Zuzana Ivašková, spoločne s riaditeľmi a zástupcami mestských kultúrnych organizácií – Katarínou Trnovskou z Galérie mesta Bratislavy, Petrom Hyrossom a Zuzanou Palicovou z Múzea mesta Bratislavy, Tomášom Štefekom z Mestskej knižnice, Ivom Štasselom z Mestského ústavu ochrany pamiatok, Katarínou Hulíkovou z Bratislavského kultúrneho a informačného strediska spolu s Valériou Schulczovou z Divadla P. O. Hviezdoslava. 

Nebudú chýbať ani hudobní hostia, pozvanie prijali čerství držitelia novinárskej ceny za najlepší album roka 2020 v súťaži Radio Head Award – skupina Le Payaco  a príde aj obľúbená kapela Modré hory s ich rapovanou poéziou. 

 

Klarisky Diškurz na tému Kultúrny súčet, môžete v premiére sledovať v stredu, 28. apríla o 20:30 na Facebooku BKIS, na Facebooku hlavného mesta Bratislava a Facebooku mediálneho partnera - Denníka N.

 

Sledujte tu.

Newsletter

Do you want to know what´s new at the City Gallery of Bratislava?
 

Františkánke nám. 11, 815 35 Bratislava

Open daily except Mondays
11am - 6 pm

Panská 19, Bratislava

Open daily except Mondays
11am - 6 pm

Pohľad z hradu Starhemberg
Author: Moritz Saint Genois
The photographs of works of art, promoting the exhibitions held at the City Gallery of Bratislava, published on the website, are subject to copyright protection under the Copyright Act. The City Gallery of Bratislava is not a copyright holder; it is the artist, or his/her heirs. The work of art becomes free more than 70 years after author´s death. The photographs of works of art published on the website can only be used with the prior written consent of the artist, his/her heir, or institution representing artist´s rights, otherwise it shall be regarded as copyright infringement.