Bratislava City Gallery ­– Allowance organisation of the City of Bratislava, capital of the Slovak Republic
BRATISLAVA

Kaviareň v GMB | Galéria mesta Bratislavy | Allowance organisation of the City of Bratislava, capital of the Slovak Republic

Exhibitions


Explore the archive of exhibitions

DID YOU KNOW?

The City Gallery of Bratislava has published new guides in Slovak and English languages to the permanent exhibitions of the 19th and 20th century art.

Kaviareň v GMB

Vážení a milí uchádzači, sme veľmi radi, že Vás môžeme priestory budúcej kaviarne, ktoré pre našich návštevníkov pripravujeme. Nižšie nájdete dotazník, ktorý bude slúžiť na preukázanie Vášho záujmu a prihlásenie sa do súťaže o prevádzkovanie kaviarne. Momentálne (január-marec) prebieha architektonické projektovanie, po výbere konkrétneho prevádzkovateľa s ním budeme riešiť konkrétny design. V máji-auguste sa bude priestor prerábať a otvorenie kaviarne je naplánované na október.

Jedná sa o prízemný priestor súčasnej knižnice v Mirbachovom paláci, so vstupom na krásne nádvorie. Nižšie v linku Vám pre lepšie priblíženie lokality prikladáme historický opis paláca aj fotografie súčasného stavu a vizualizáciu budúcej realizácie. 

Ponúkame jedinečný priestor priamo v historickom Starom Meste na Františkánskom námestí. S novým budúcim prevádzkovateľom hľadáme symbiózu s potrebami a funkciami galérie. GMB chce ponúknuť svojim návštevníkom i verejnosti okrem kultúrneho a galerijného programu aj možnosť oddýchnuť si v novom priestore kaviarne s ponukou kvalitného občerstvenia. 

Prevádzkovateľ bude povinný prispôsobiť svoju prevádzku programovým prioritám GMB (vernisáže, tlačové konferencie, sprievodný program – kino na nádvorí, koncerty, čítačky, diskusný program). Programová podpora zo strany nájomcu bude vítaná, musí však byť v súlade s víziou GMB. 

GMB pripraví holopriestor s nehnuteľným vybavením a nový prevádzkovateľ zabezpečí na svoje náklady kvalitný mobiliár a hnuteľné vybavenie interiéru po odsúhlasení architektom GMB. Súčasťou kaviarne bude inovatívny detský kútik – dizajnéra /architekta vyberie GMB a bude tiež hradiť náklady na realizáciu. 

Obhliadka priestoru bude možná v dňoch: 11-12. 3. 2021 o 14:00

Kontaktná osoba: Pavol Beliš, belis@gmb.sk

Vybraní kandidáti budú vyzvaní na odprezentovanie konceptu. Prosím vyplňte nasledovný formulár a odošlite do 19. 3. 2021. Ďakujeme a tešíme sa na prípadnú spoluprácu.

PODKLADY

FORMULAR


Newsletter

Do you want to know what´s new at the City Gallery of Bratislava?
 

Františkánke nám. 11, 815 35 Bratislava

Open daily except Mondays
11am - 6 pm

Panská 19, Bratislava

Open daily except Mondays
11am - 6 pm

Pohľad z hradu Starhemberg
Author: Moritz Saint Genois
The photographs of works of art, promoting the exhibitions held at the City Gallery of Bratislava, published on the website, are subject to copyright protection under the Copyright Act. The City Gallery of Bratislava is not a copyright holder; it is the artist, or his/her heirs. The work of art becomes free more than 70 years after author´s death. The photographs of works of art published on the website can only be used with the prior written consent of the artist, his/her heir, or institution representing artist´s rights, otherwise it shall be regarded as copyright infringement.