Galéria mesta Bratislavy ­– Príspevková organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy
BRATISLAVA

Rodiny | Galéria mesta Bratislavy | tvorvé dielne, rodiny, deti, vzdelávanie; Príspevková organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy

Výstavy GMB


Pozrite si celý archív výstav

Vedeli ste, že

organizujeme celoslovenský program pre školy UMENIE ZBLÍZKA?

Rodiny

Bublinové premietanie: Veľký zlý lišiak a iné príhodystreda 8. 9. 2021 l 16.00 a 17.30
streda 22. 9. 2021 l 16.00 a 17.30
Mirbachov palác, Františkánske nám. 11 

Vidiek nie je vždy taký pokojný ako sa zdá a zvieratká z tejto farmy sú nevyspytateľné: lišiak, ktorý je mamou pre trojicu kuriatok; zajac, ktorý sa hrá na bociana či kačka, ktorá chce byť Santa Clausom. Keď si myslíte, že život na vidieku je prechádzka ružovou záhradou, zamyslite sa znova! Film od tvorcov rozprávky O myške a medveďovi uvádzame so slovenským dabingom.
Vstupné: 10,- eur za 1 bublinu (2 rodiny), na premietanie je potrebné sa prihlásiť TU.

Workshop: Kamene s tajnou schránkou

sobota 25. 9. 2021 l 15:00 - 18:00

Mirbachov palác, Františkánske nám. 11

Viete o tom, že v meste kráčame aj medzi menej nápadnými sochami, než sú pamätníky a fontány? Naopak, môžu to byť napohľad jednoduché “kocky”, ktoré však skrývajú zaujímavé tajomstvo. Na programe s ateliérom spoznáme niektoré z nich. Výtvarný workshop s lektorom, na ktorý môžete prísť kedykoľvek v časovom rozmedzí troch hodín.

Vstupné: 5,- € (cena pre rodinu); bez rezervácie

Bublinové premietanie: Útek cez hranice streda 13. 10. 2021 l 16.00 a 17.30
streda 27. 10. 2021 l 16.00 a 17.30
Mirbachov palác, Františkánske nám. 11 

Ponúkame príbeh o veľkej odvahe, ktorú je možné objaviť aj u tých najmenších detí. Súrodenci Gerda a Otto sa rozhodnú pomôcť dvom židovským deťom a prekročiť hranice do neutrálneho Švédska. Nebude to však jednoduché. Film je určený pre deti od 7 rokov.

Vstupné: 10,- eur za 1 bublinu (2 rodiny), na premietanie je potrebné sa prihlásiť TU.


PONUKA PROGRAMOV ONLINE

Rodinný program OČAMI MIMOZEMŠŤANA
Napadla vám niekedy myšlienka, že skoro všetko, čo je pre nás každodenné a samozrejmé, by mohlo byť celkom inak? Sme totiž súčasťou nesmierneho vesmíru, v ktorom je oveľa viac možností, než sú tie, ktoré poznáme. Z výstavy Snívaj?! sme pre vás vybrali umelcov, ktorých zaujímal neznámy vesmír, ale aj krehkosť a zraniteľnosť našej planéty. Aj preto dokázali „prekročiť svoj tieň“ a dostať sa za hranice bežného. Podarí sa to aj vám?


EPUB verzia: Súbory epub sú určené na čítanie elektronických kníh. Ak vaše zariadenie nerozpoznáva tento súbor, odporúčame inštaláciu voľne dostupného Adobe Digital Editions.

V inom prípade je k dispozícii PDF verzia s rovnakým obsahom, len neobsahujúca animačné prvky. Pre úspornú tlač vám ponúkame pracovný list I a pracovný list II.

Ocami_mimozemstana.jpg

Rodinný program PREČO SOCHY NEMAJÚ RUKY

Sochy, pravdaže, ruky majú, ale nie všetky. V našej galérii, podobne ako v mnohých ďalších, by sme našli nejednu sochu bez rúk. Môže to byť len náhoda? Prejdime sa po Mirbachovom paláci a spoločne túto záhadu odkryme! Budeme radi ak sa s nami podelíte o výsledky vašej tvorivej aktivity na adrese vzdelavanie@gmb.sk. Prajeme príjemnú zábavu. Program na stiahnutie TU.

Prečo sochy nemajú ruky 1

Prečo sochy nemaju ruky 2
Rodinný program
 PO ZELENEJ  

Pozývame vás do jarnej prírody: v úzkom kruhu rodiny poďte objaviť miesta, ktoré sú mimo hlavných turistických trás. Program na stiahnutie TU.

rod.program_Do lesa

 

 

Rodinný program ZBERATEĽOM MÔŽE BYŤ KAŽDÝ na stiahnutie TU.


Tvorivá výzva pre teenagerov 
STOP MOTION CHALLENGE 

Stop Motion Challenge
Tvorivá výzva pre teenagerov s využitím mobilu online na stiahnutie 
TU


TVORIVÉ HRY S UMENÍM
 nájdete aj na www.umeniezblizka.gmb.sk

Newsletter

Chcete byť informovaní o podujatiach Galérie mesta Bratislavy?
 

Františkánske nám. 11
815 35 Bratislava

Otvorené denne
okrem pondelka
od 11 do 18 h.

Panská 19
815 35 Bratislava

Otvorené denne
okrem pondelka
od 11 do 18 h.

Pohľad z hradu Starhemberg
Autor: Moritz Saint Genois
Výtvarné diela, ktorých fotografie zverejnené na webovej stránke GMB propagujú jednotlivé výstavy prebiehajúce v GMB, podliehajú ochrane autorských práv podľa autorského zákona. GMB nie je nositeľom autorských práv, tým je autor, resp. jeho dedičia. Dielo sa stáva voľným viac ako 70 rokov po smrti autora. Fotografie zverejnených výtvarných diel môže používateľ použiť len s predchádzajúcim súhlasom autora, resp. jeho dediča či inštitúcie zastupujúcej jeho práva, inak sa dopúšťa porušenia osobnostných autorských práv autora.