Galéria mesta Bratislavy ­– Príspevková organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy
BRATISLAVA

Bratislavské mestské dni 2021 v GMB | Galéria mesta Bratislavy | Príspevková organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy

Výstavy GMB


Pozrite si celý archív výstav

Vedeli ste, že

v rokoch 1979 – 1993 existovala v GMB Galéria dieťaťa?

Bratislavské mestské dni 2021 v GMB

Vstup do GMB bude na výstavy a podujatia počas víkendu zdarma.
Kampaň Stretneme sa v GMB! je súčasťou osláv 60. výročia založenia Galérie mesta Bratislavy, ktoré v roku 2021 oslavujeme. Kampaň i letnú sezónu odštartuje sprístupnenie nádherných nádvorí Mirbachovho a Pálffyho paláca, ktoré sú na stretávanie sa ako stvorené. Všetci ste pozvaní na posedenie v týchto jedinečných verejných priestoroch. Vďaka voľnému vstupu na nádvoria počas celého roka sa budete môcť kedykoľvek v GMB zastaviť, prečítať si knižku, stretnúť kamarátov a nadýchnuť sa staromestskej krásy v srdci Bratislavy. Navyše počas Bratislavských mestských dní sa vám bude GMB špeciálne venovať. Odnesiete si okrem iných prekvapení aj odrezky rastliniek z kancelárií galérie, či knižky ktoré pri sťahovaní z knižnice ostali bez majiteľov. Kúsok galérie si tak nájde cestu aj k vám domov. Pokiaľ protipandemické opatrenia dovolia, ste pozvaní aj na špeciálne premietania historických reportáží zo 60-ročného života galérie z archívu SFÚ. Stretneme sa v GMB! cez víkend 26. a 27. júna 2021.

Newsletter

Chcete byť informovaní o podujatiach Galérie mesta Bratislavy?
 

Františkánske nám. 11
815 35 Bratislava

Otvorené denne
okrem pondelka
od 11 do 18 h.

Panská 19
815 35 Bratislava

Otvorené denne
okrem pondelka
od 11 do 18 h.

Pohľad z hradu Starhemberg
Autor: Moritz Saint Genois
Výtvarné diela, ktorých fotografie zverejnené na webovej stránke GMB propagujú jednotlivé výstavy prebiehajúce v GMB, podliehajú ochrane autorských práv podľa autorského zákona. GMB nie je nositeľom autorských práv, tým je autor, resp. jeho dedičia. Dielo sa stáva voľným viac ako 70 rokov po smrti autora. Fotografie zverejnených výtvarných diel môže používateľ použiť len s predchádzajúcim súhlasom autora, resp. jeho dediča či inštitúcie zastupujúcej jeho práva, inak sa dopúšťa porušenia osobnostných autorských práv autora.