Galéria mesta Bratislavy ­– Príspevková organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy
BRATISLAVA

Klarisky Diškurz / Kultúrny súčet | Galéria mesta Bratislavy | Príspevková organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy

Výstavy GMB


Pozrite si celý archív výstav

Vedeli ste, že

môžete navštíviť tvorivé dielne pre rodiny s deťmi?

Klarisky Diškurz / Kultúrny súčet

Pandémia zasiahla aj kultúru. Ako ju zvládli kultúrne organizácie?

 

Bratislava, 23. apríl 2021 – Bratislava má bohatú tradíciu svojich kultúrnych inštitúcií.

Múzeum mesta Bratislavy je najstarším múzeom s nepretržitou prevádzkou na Slovensku. Kultúrne dedičstvo nášho mesta sprostredkúva vyše 150 rokov. Mestská knižnica v Bratislave už 120 rokov prináša viac, než len knihy. Je aj priestorom pre štúdium, prácu, stretávanie a voľný čas. Galéria mesta Bratislavy slávi 60 rokov, pričom za toto obdobie systematicky buduje zbierku, spravuje viac ako 35 000 zbierkových predmetov, programovo vstupuje aj do mestského verejného priestoru a rozvíja ďalšie aktivity a vzdelávacie programy. Mestský ústav ochrany pamiatok sa stará o ochranu kultúrno-historických hodnôt hlavného mesta. Kultúrny život mesta si ťažko môcť predstaviť bez Kultúrneho leta, ktoré spolu s ďalšími kultúrnymi aktivitami prináša obyvateľom a obyvateľkám Bratislavské kultúrne a informačné stredisko. Organizuje kultúrne a spoločenské podujatia, poskytuje služby a rozvíja činnosť Divadla Pavla Országha Hviezdoslava. A potom je tu mladá, nová organizácia, ktorú mesto založilo v minulom roku na systematickú podporu kultúrneho a komunitného života mesta - Nadácia mesta Bratislavy.

Čomu sa venovali v poslednom roku a čo chystajú pre Bratislavčanov a Bratislavčanky? Na čom pracujú, aby prispeli k návratu do normálneho života, ktorého je kultúra dôležitou súčasťou?

 

Moderátor Martin Staňo v tretej časti diskusnej relácie Klarisky diškurz, s príznačným podtitulom Kultúrny súčet, vyspovedá riaditeľov bratislavských mestských organizácií a zástupcov hlavného mesta, ktorí zabezpečujú kultúrne služby mesta. Čo považujú za najnáročnejšie v pandemickom období, ako zvládli posledný rok a aké aktivity chystajú kultúrne organizácie pre obyvateľov a návštevníkov mesta? Na tieto a mnohé ďalšie otázky odpovedia naši hostia - vedúca Oddelenia kultúry hlavného mesta a správkyňa Nadácie mesta Bratislavy Zuzana Ivašková, spoločne s riaditeľmi a zástupcami mestských kultúrnych organizácií – Katarínou Trnovskou z Galérie mesta Bratislavy, Petrom Hyrossom a Zuzanou Palicovou z Múzea mesta Bratislavy, Tomášom Štefekom z Mestskej knižnice, Ivom Štasselom z Mestského ústavu ochrany pamiatok, Katarínou Hulíkovou z Bratislavského kultúrneho a informačného strediska spolu s Valériou Schulczovou z Divadla P. O. Hviezdoslava. 

Nebudú chýbať ani hudobní hostia, pozvanie prijali čerství držitelia novinárskej ceny za najlepší album roka 2020 v súťaži Radio Head Award – skupina Le Payaco  a príde aj obľúbená kapela Modré hory s ich rapovanou poéziou. 

 

Klarisky Diškurz na tému Kultúrny súčet, môžete v premiére sledovať v stredu, 28. apríla o 20:30 na Facebooku BKIS, na Facebooku hlavného mesta Bratislava a Facebooku mediálneho partnera - Denníka N.

 

Sledujte tu.

Newsletter

Chcete byť informovaní o podujatiach Galérie mesta Bratislavy?
 

Františkánske nám. 11
815 35 Bratislava

Otvorené denne
okrem pondelka
od 11 do 18 h.

Panská 19
815 35 Bratislava

Otvorené denne
okrem pondelka
od 11 do 18 h.

Pohľad z hradu Starhemberg
Autor: Moritz Saint Genois
Výtvarné diela, ktorých fotografie zverejnené na webovej stránke GMB propagujú jednotlivé výstavy prebiehajúce v GMB, podliehajú ochrane autorských práv podľa autorského zákona. GMB nie je nositeľom autorských práv, tým je autor, resp. jeho dedičia. Dielo sa stáva voľným viac ako 70 rokov po smrti autora. Fotografie zverejnených výtvarných diel môže používateľ použiť len s predchádzajúcim súhlasom autora, resp. jeho dediča či inštitúcie zastupujúcej jeho práva, inak sa dopúšťa porušenia osobnostných autorských práv autora.