Galéria mesta Bratislavy ­– Príspevková organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy
BRATISLAVA

Kaviareň v GMB | Galéria mesta Bratislavy | Príspevková organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy

Výstavy GMB


Pozrite si celý archív výstav

Vedeli ste, že

GMB vydala k stálym expozíciám umenia 19. a 20. storočia nových sprievodcov v slovenskom a anglickom jazyku?

Kaviareň v GMB

Vážení a milí uchádzači,

sme veľmi radi, že Vám môžeme predstaviť priestory budúcej kaviarne, ktorú pre našich návštevníkov pripravujeme. Nižšie nájdete dotazník, ktorý bude slúžiť na preukázanie Vášho záujmu a prihlásenie sa do súťaže o prevádzkovanie kaviarne. Momentálne (január - marec) prebieha architektonické projektovanie, po výbere konkrétneho prevádzkovateľa s ním budeme riešiť konkrétny design. V máji - auguste prejde priestor rekonštrukciou a otvorenie kaviarne je naplánované na október.

Ide o prízemný priestor súčasnej knižnice v Mirbachovom paláci, so vstupom na krásne nádvorie. Nižšie v linku Vám pre lepšie priblíženie lokality prikladáme historický opis paláca aj fotografie súčasného stavu a vizualizáciu budúcej realizácie. 

Ponúkame jedinečný priestor priamo v historickom Starom Meste na Františkánskom námestí. S novým budúcim prevádzkovateľom hľadáme symbiózu s potrebami a funkciami galérie. GMB chce ponúknuť svojim návštevníkom i verejnosti okrem kultúrneho a galerijného programu aj možnosť oddýchnuť si v novom priestore kaviarne s ponukou kvalitného občerstvenia. 

Prevádzkovateľ bude povinný prispôsobiť svoju prevádzku programovým prioritám GMB (vernisáže, tlačové konferencie, sprievodný program – kino na nádvorí, koncerty, čítačky, diskusný program). Programová podpora zo strany nájomcu bude vítaná, musí však byť v súlade s víziou GMB. 

GMB pripraví holopriestor s nehnuteľným vybavením a nový prevádzkovateľ zabezpečí na svoje náklady kvalitný mobiliár a hnuteľné vybavenie interiéru po odsúhlasení architektom GMB. Súčasťou kaviarne bude inovatívny detský kútik – dizajnéra /architekta vyberie GMB a bude tiež hradiť náklady na realizáciu. 

Obhliadka priestoru bude možná v dňoch: 11-12. 3. 2021 o 14:00

Kontaktná osoba: Pavol Beliš, belis@gmb.sk

Vybraní kandidáti budú vyzvaní na odprezentovanie konceptu. Prosím vyplňte nasledovný formulár a odošlite do 19. 3. 2021. Ďakujeme a tešíme sa na prípadnú spoluprácu.

PODKLADY

FORMULAR


Newsletter

Chcete byť informovaní o podujatiach Galérie mesta Bratislavy?
 

Františkánske nám. 11
815 35 Bratislava

Otvorené denne
okrem pondelka
od 11 do 18 h.

Panská 19
815 35 Bratislava

Otvorené denne
okrem pondelka
od 11 do 18 h.

Pohľad z hradu Starhemberg
Autor: Moritz Saint Genois
Výtvarné diela, ktorých fotografie zverejnené na webovej stránke GMB propagujú jednotlivé výstavy prebiehajúce v GMB, podliehajú ochrane autorských práv podľa autorského zákona. GMB nie je nositeľom autorských práv, tým je autor, resp. jeho dedičia. Dielo sa stáva voľným viac ako 70 rokov po smrti autora. Fotografie zverejnených výtvarných diel môže používateľ použiť len s predchádzajúcim súhlasom autora, resp. jeho dediča či inštitúcie zastupujúcej jeho práva, inak sa dopúšťa porušenia osobnostných autorských práv autora.