Galéria mesta Bratislavy ­– Príspevková organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy
BRATISLAVA

Po stopách umenia | Galéria mesta Bratislavy | Príspevková organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy

Vedeli ste, že

v rokoch 1979 – 1993 existovala v GMB Galéria dieťaťa?

Po stopách umenia

Autor: Daniela Čarná
Počet strán: 72
Cena: 8,90 €
Vydavatelia: GMB a OZ Artfriens, 2009

O publikácii

Knižka PO STOPÁCH UMENIA  je prvou publikáciou na knižnom trhu, ktorá približuje slovenské umenie 20. a 21. storočia detskému čitateľovi od predškolského veku. Hodnoty slovenského umenia sprostredkúva hravou formou a pozýva k objavovaniu umenia ako zdroja poznania, tvorivosti i zábavy. 33 umeleckých diel prepája s 33 krátkymi textami a 33 hrami, do ktorých sa čitateľ môže zapojiť priamo na stránkach knižky a pridať tak k nim svoje vlastné nápady.     
                                                      
Zastúpení autori: Mária Bartuszová, Miloš Alexander Bazovský, Martin Benka, Erik Binder, Milan Bočkay, Ivan Csudai, Jarmila Džuppová, Rudolf Fila, Daniel Fischer, Ľudovít Fulla, Mikuláš Galanda, Július Jakoby, Jozef Jankovič, Anton Jasusch, Igor Kalný, Michal Kern, Martin Knut, Július Koller, Vladimír Kompánek, Otis Laubert, Cyprián Majerník, Martin Martinček, Stano Masár, Ján Mathé, Milan Paštéka, Vladimír Popovič, Miloš Urbásek, Dezider Tóth, Dorota Sadovská, Rudolf Sikora, Erik Šille, Ester Šimerová-Martinčeková, Imro Weiner-Kráľ

K dispozícii je v pokladniach Mirbachovho a Pálffyho paláca GMB a v sieti predajní Artforum a Panta Rhei.

Newsletter

Chcete byť informovaní o podujatiach Galérie mesta Bratislavy?
 

Františkánske nám. 11
815 35 Bratislava

Otvorené denne
okrem pondelka
od 11 do 18 h.

Panská 19
815 35 Bratislava

Otvorené denne
okrem pondelka
od 11 do 18 h.

Pohľad z hradu Starhemberg
Autor: Moritz Saint Genois
Výtvarné diela, ktorých fotografie zverejnené na webovej stránke GMB propagujú jednotlivé výstavy prebiehajúce v GMB, podliehajú ochrane autorských práv podľa autorského zákona. GMB nie je nositeľom autorských práv, tým je autor, resp. jeho dedičia. Dielo sa stáva voľným viac ako 70 rokov po smrti autora. Fotografie zverejnených výtvarných diel môže používateľ použiť len s predchádzajúcim súhlasom autora, resp. jeho dediča či inštitúcie zastupujúcej jeho práva, inak sa dopúšťa porušenia osobnostných autorských práv autora.