Galéria mesta Bratislavy ­– Príspevková organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy
BRATISLAVA

Bezpečné uloženie diel vďaka podpore FPU | Galéria mesta Bratislavy | Príspevková organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy

Vedeli ste, že

GMB pred rokom 1975 sídlila v priestoroch Primaciálneho paláca?

Bezpečné uloženie diel vďaka podpore FPU

Diela multimediálneho charakteru alebo inštalácie boli do zbierok Galérie mesta Bratislavy zakúpené bez vhodného obalového materiálu na uskladnenie alebo transport. Preto z hľadiska dlhodobého skladovania je nutná výroba vhodného ochranného obalu na tieto diela. Ideálne by bola na mieru vyhotovená debna, ktorá by umožnila  ich uskladnenie a vzhľadom na fakt, že tieto diela patria medzi často žiadané výpožičky, aj na transport.

Ide o debny vyhotovené na mieru, zvnútra so špeciálnou výplňou a výbavou na fixáciu jednotlivých súčiastok, s označením miesta, zoznamom a dokumentárnymi fotografiami súčiastok i celého diela pri plnej funkčnosti.

Ašot Haas: Plus

2009

Plast, plexisklo, priemer 75 cm, inv. č. B 1763

 

Ašot Haas: Minus

2009

Plast, plexisklo, priemer 75 cm, inv. č. B 1764

 

Ašot Haas: Welcome to the Beehive

2009

Sklo, 120 x 80 cm, inv. č. B 1765

 

Martin Sedlák: Nimbus

2007

Drevo, elektronika, ohýbanie, 80 x 140 cm, inv. č. B 1766

 

Newsletter

Chcete byť informovaní o podujatiach Galérie mesta Bratislavy?
 

Františkánske nám. 11
815 35 Bratislava

Otvorené denne
okrem pondelka
od 11 do 18 h.

Panská 19
815 35 Bratislava

Otvorené denne
okrem pondelka
od 11 do 18 h.

Pohľad z hradu Starhemberg
Autor: Moritz Saint Genois
Výtvarné diela, ktorých fotografie zverejnené na webovej stránke GMB propagujú jednotlivé výstavy prebiehajúce v GMB, podliehajú ochrane autorských práv podľa autorského zákona. GMB nie je nositeľom autorských práv, tým je autor, resp. jeho dedičia. Dielo sa stáva voľným viac ako 70 rokov po smrti autora. Fotografie zverejnených výtvarných diel môže používateľ použiť len s predchádzajúcim súhlasom autora, resp. jeho dediča či inštitúcie zastupujúcej jeho práva, inak sa dopúšťa porušenia osobnostných autorských práv autora.