Galéria mesta Bratislavy ­– Príspevková organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy
BRATISLAVA

Ochrana zbierkových predmetov z podpory FPU | Galéria mesta Bratislavy | Príspevková organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy

Vedeli ste, že

Galéria mesta Bratislavy vydáva detských sprievodcov k výstavám?

Ochrana zbierkových predmetov z podpory FPU

Fond na podporu umenia podporil zakúpenie zvlhčovačov a meracej techniky, ktorá umožní lepšiu ochranu stálej expozície Stredoeurópske barokové maliarstvo a sochárstvo v GMB. Tento projekt sa dotýka takmer stovky zbierkových predmetov! Vzhľadom na to, že špeciálne adiabatické mobilné zvlhčovače pre potreby múzeí a galérií sú finančne nákladné, bez poskytnutia prostriedkov z verejných zdrojov by tento koncept nemohol byť realizovaný.

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Newsletter

Chcete byť informovaní o podujatiach Galérie mesta Bratislavy?
 

Františkánske nám. 11
815 35 Bratislava

Otvorené denne
okrem pondelka
od 11 do 18 h.

Panská 19
815 35 Bratislava

Otvorené denne
okrem pondelka
od 11 do 18 h.

Pohľad z hradu Starhemberg
Autor: Moritz Saint Genois
Výtvarné diela, ktorých fotografie zverejnené na webovej stránke GMB propagujú jednotlivé výstavy prebiehajúce v GMB, podliehajú ochrane autorských práv podľa autorského zákona. GMB nie je nositeľom autorských práv, tým je autor, resp. jeho dedičia. Dielo sa stáva voľným viac ako 70 rokov po smrti autora. Fotografie zverejnených výtvarných diel môže používateľ použiť len s predchádzajúcim súhlasom autora, resp. jeho dediča či inštitúcie zastupujúcej jeho práva, inak sa dopúšťa porušenia osobnostných autorských práv autora.