Galéria mesta Bratislavy ­– Príspevková organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy
BRATISLAVA

Rozhovor s Jánom Bergerom k výstave Kontinuum | Galéria mesta Bratislavy | Príspevková organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy

Vedeli ste, že

môžete navštíviť tvorivé dielne pre rodiny s deťmi?

Rozhovor s Jánom Bergerom k výstave Kontinuum

Streda 11. 5. 2016, 17.00 h, Mirbachov palác GMB, Františkánske nám. 11

Čo vlastne maľujem? - moderovaný rozhovor s autorom na výstave Ján Berger – Kontinuum.

„Keď sa ma spytujú, čo vlastne maľujem, vždy som v rozpakoch.“ – povedal na jednom mieste maliar, no pravdou je, že každý rozhovor s ním má svoju nepopierateľnú intenzitu i hĺbku. Porozprávame sa s autorom medzi jeho obrazmi z obdobia po roku 2000, ktoré ešte neboli vystavované a väčšinou sa nesú v klíme mýtických obsahov. Bytostný maliar a kolorista dlhoročne viedol Ateliér maľby na VŠVU. Podľa jeho slov: „Vzťah k maliarstvu sa vtedy jemne povedané gumoval, lebo do popredia sa dostávali iné médiá. V porevolučnej situácii som sa ako vedúci ateliéru snažil udržať zmysel maľby na Slovensku.“ Diskusiu s autorom povedie Vladislav Malast.

Vstupné: 4,50 €, seniori a študenti 2 €. Na program nie je potrebná rezervácia.

 

Srdečne Vás pozývame.

Newsletter

Chcete byť informovaní o podujatiach Galérie mesta Bratislavy?
 

Františkánske nám. 11
815 35 Bratislava

Otvorené denne
okrem pondelka
od 11 do 18 h.

Panská 19
815 35 Bratislava

Otvorené denne
okrem pondelka
od 11 do 18 h.

Pohľad z hradu Starhemberg
Autor: Moritz Saint Genois
Výtvarné diela, ktorých fotografie zverejnené na webovej stránke GMB propagujú jednotlivé výstavy prebiehajúce v GMB, podliehajú ochrane autorských práv podľa autorského zákona. GMB nie je nositeľom autorských práv, tým je autor, resp. jeho dedičia. Dielo sa stáva voľným viac ako 70 rokov po smrti autora. Fotografie zverejnených výtvarných diel môže používateľ použiť len s predchádzajúcim súhlasom autora, resp. jeho dediča či inštitúcie zastupujúcej jeho práva, inak sa dopúšťa porušenia osobnostných autorských práv autora.