Galéria mesta Bratislavy ­– Príspevková organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy
BRATISLAVA

NOVÁ PUBLIKÁCIA - Grafické kabinety | Galéria mesta Bratislavy | Príspevková organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy

Vedeli ste, že

Galéria mesta Bratislavy vydáva detských sprievodcov k výstavám?

NOVÁ PUBLIKÁCIA - Grafické kabinety

Grafické kabinety v Mirbachovom paláci sa zachovali ako interiérová výzdoba stien v  dvoch miestnostiach reprezentačného podlažia. Nachádza sa v nich 290 sekundárne kolorovaných grafických listov z  druhej polovice 17. a  18. storočia s rôznymi námetmi. Publikácia a skladačka predstavujú výsledky najnovšieho výskumu, ktorý bol zameraný predovšetkým na identifikáciu jednotlivých grafík.

Informácie o publikácii tu.

Publikácia a informačný materiál k téme grafických kabinetov bol vydaný s finančnou podporou Ministerstva kultúry SR a Ars Bratislavensis.


Newsletter

Chcete byť informovaní o podujatiach Galérie mesta Bratislavy?
 

Františkánske nám. 11
815 35 Bratislava

Otvorené denne
okrem pondelka
od 11 do 18 h.

Panská 19
815 35 Bratislava

Otvorené denne
okrem pondelka
od 11 do 18 h.

Pohľad z hradu Starhemberg
Autor: Moritz Saint Genois
Výtvarné diela, ktorých fotografie zverejnené na webovej stránke GMB propagujú jednotlivé výstavy prebiehajúce v GMB, podliehajú ochrane autorských práv podľa autorského zákona. GMB nie je nositeľom autorských práv, tým je autor, resp. jeho dedičia. Dielo sa stáva voľným viac ako 70 rokov po smrti autora. Fotografie zverejnených výtvarných diel môže používateľ použiť len s predchádzajúcim súhlasom autora, resp. jeho dediča či inštitúcie zastupujúcej jeho práva, inak sa dopúšťa porušenia osobnostných autorských práv autora.