Galéria mesta Bratislavy ­– Príspevková organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy
BRATISLAVA

Karol Weisslechner 007 | Galéria mesta Bratislavy | Príspevková organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy

Vedeli ste, že

ďalší originál Tilgnerovej fontány Tritón a nymfa na nádvorí Mirbachovho paláca stojí vo viedenskej Volksgarten?

Výstava

Karol Weisslechner 007

Mirbachov palác (pozrite kontakt)
3. 4. 2007 - 17. 6. 2007
Kurátor: Alena Křížová

Karol Weisslechner patrí medzi popredných predstaviteľov umeleckého šperku a dizajnu. Je profesorom a rektorom na bratislavskej Vysokej škole výtvarných umení. Vo výstavnej sieni Mirbachovho paláca Galérie mesta Bratislavy predstavuje výber z tvorby pod názvom Karol Weisslechner 007. Autor, pôvodným školením architekt, aj touto výstavou proklamuje previazanosť voľnej a tzv. užitkovej tvorby - vystavuje kresby, obrazy, autorské šperky, dizajnérske objekty a inštalácie spolu s výberom architektonických návrhov a realizácií z oblasti grafického dizajnu. Spoločnými témami v oboch sférach tvorby sú otázky spoločenské, ekologické, témy medziľudských vzťahov i komunikácie. Dôsledným konceptuálnym prístupom vznikajú diela, ktoré nie sú obmedzené rozmerom ani materiálom a nechýba im nadhľad, odstup či irónia, ale aj tajomnosť a napätie. A práve prepájanie zdanlivo nezlučiteľného je jedným z charakteristických rysov tvorby výtvarníka Karola Weisslechnera.

Newsletter

Chcete byť informovaní o podujatiach Galérie mesta Bratislavy?

Ďalšie výstavy/akcie


Pálffyho palác / Výstava
Autori: Jana Machatová, Peter Machata
Kurátorka: Viera Kleinová
10. 9. 2020 - 8. 11. 2020
 

Františkánske nám. 11
815 35 Bratislava

Otvorené denne
okrem pondelka
od 11 do 18 h.

Panská 19
815 35 Bratislava

Otvorené denne
okrem pondelka
od 11 do 18 h.

Pohľad z hradu Starhemberg
Autor: Moritz Saint Genois
Výtvarné diela, ktorých fotografie zverejnené na webovej stránke GMB propagujú jednotlivé výstavy prebiehajúce v GMB, podliehajú ochrane autorských práv podľa autorského zákona. GMB nie je nositeľom autorských práv, tým je autor, resp. jeho dedičia. Dielo sa stáva voľným viac ako 70 rokov po smrti autora. Fotografie zverejnených výtvarných diel môže používateľ použiť len s predchádzajúcim súhlasom autora, resp. jeho dediča či inštitúcie zastupujúcej jeho práva, inak sa dopúšťa porušenia osobnostných autorských práv autora.