Galéria mesta Bratislavy ­– Príspevková organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy
BRATISLAVA

Grafické dielne Joana Miróa | Galéria mesta Bratislavy | Príspevková organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy

Výstavy GMB


Pozrite si celý archív výstav

Vedeli ste, že

že Mirbachov palác, jedna z budov galérie, pochádza už z roku 1768?

Výstava

Grafické dielne Joana Miróa

Pálffyho palác (pozrite kontakt)
21. 2. 2014 - 23. 3. 2014
Kurátorka: Elvira Cámara

Nadácia Pilar a Joana Miróa Malorke (Fundació Pilar i Joan Miró a Mallorca) a Inštitút baleárskych štúdií (Institut d’Estudis Baleàrics, IEB) predstavujú zbierku “Grafické dielne Joana Miróa” - výber z diel, ktoré vznikli v grafických dielňach Joana Miróa v Palma de Mallorca. Táto výstava sa predstavila v galérii Kresija v Ľubľane pri príležitosti Medzinárodného bienále grafického umenia v dňoch 14. septembra až 24. novembra 2013.

Vzhľadom na veľký úspech výstavy bolo na roky 2013 a 2014 naplánované putovanie výstavy do iných európskych miest.

Na prezentáciu Grafických dielní Joana Miróa bolo vybraných päť projektov priatich umelcov uplynulých dvadsiatich rokov: Wolf Vostell, Wayne Crothers, Democracia, Antonio Miralda a mladý tím, ktorý tvoria  Patricia Gómez a Maria Jesús González. Okrem toho sa predstaví kompletný tvorivý proces IX. Ilustrácie série Els Gossos (Psy) Joana Miróa, ktorý tvorí maketa, doska a skúšobná tlač, ktoré umelec vytvoril vo svojich dielňach.

Joan Miró si želal, aby sa dielne stali platformou pre umeleckú tvorbu. Preto nimi od ich otvorenia verejnosti v roku 1994 prešla početná skupina národných aj medzinárodných umelcov: niektorí z nich sú veľmi uznávaní, iní sú považovaní za vynárajúce sa mladé talenty, a všetci  vytvorili kreatívne projekty a diela, ktoré v súčasnosti tvoria súčasť zbierky malorskej nadácie.

Výstava sa po premiére na bienále grafického umenia v Ľubľane a v Cervantesovom inštitúte vo Viedni predstavuje v Galérii mesta Bratislavy, v Pálffyho paláci v Bratislave od 20. februára do 23. marca, následne sa presunie do Cervantesovho inštitútu v Prahe (od 27. marca do 8. mája), do Národnej galérie umenia v bulharskej Sofii (od 15. mája do 29. júna) a svoju púť zakončí v galérii Forum v Záhrebe od 10. júla do 31. augusta 2014. 

Newsletter

Chcete byť informovaní o podujatiach Galérie mesta Bratislavy?

Ďalšie výstavy/akcie


Mirbachov palác / Výstava
Kurátor: Beata Jablonská, Kristína Zaťko Jarošová
24. 9. 2020 - 29. 11. 2020
Pálffyho palác / Výstava
Autori: Jana Machatová, Peter Machata
Kurátorka: Viera Kleinová
10. 9. 2020 - 8. 11. 2020
 

Františkánske nám. 11
815 35 Bratislava

Otvorené denne
okrem pondelka
od 11 do 18 h.

Panská 19
815 35 Bratislava

Otvorené denne
okrem pondelka
od 11 do 18 h.

Pohľad z hradu Starhemberg
Autor: Moritz Saint Genois
Výtvarné diela, ktorých fotografie zverejnené na webovej stránke GMB propagujú jednotlivé výstavy prebiehajúce v GMB, podliehajú ochrane autorských práv podľa autorského zákona. GMB nie je nositeľom autorských práv, tým je autor, resp. jeho dedičia. Dielo sa stáva voľným viac ako 70 rokov po smrti autora. Fotografie zverejnených výtvarných diel môže používateľ použiť len s predchádzajúcim súhlasom autora, resp. jeho dediča či inštitúcie zastupujúcej jeho práva, inak sa dopúšťa porušenia osobnostných autorských práv autora.