Galéria mesta Bratislavy ­– Príspevková organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy
BRATISLAVA

Prezentácia novej akvizície GMB: Busta Josefa Pollaka | Galéria mesta Bratislavy | Príspevková organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy

Vedeli ste, že

organizujeme celoslovenský program pre školy UMENIE ZBLÍZKA?

Výstava

Prezentácia novej akvizície GMB: Busta Josefa Pollaka

Autor: Viktor Tilgner
Pálffyho palác (pozrite kontakt)
11. 3. 2011 - 17. 4. 2011
Kurátorka: Jana Luková

 

V marci tohto roku Galéria mesta Bratislavy sprístupnila novú miestnosť v priestoroch stálej expozície Stredoeurópske maliarstvo a sochárstvo 1800 – 1918, ktorú plánuje v budúcnosti využiť na krátkodobé komorné prezentácie svojich aktuálnych projektov. Sme radi, že prvá výstava je venovaná daru manželov Meghan a Nathaniela Udellovcov z USA – buste Josefa Pollaka, ktorý bol praprastarým otcom darcu. Josef Pollak žil v rokoch 1841 – 1915 vo Viedni a známy bratislavský rodák – sochár Viktor Tilgner ho portrétoval okolo roku 1890. Busta sa dostala do zámoria pri nútenom vysťahovaní rodiny v roku 1938. Želaním darcov bolo, aby sa dielo dostalo do inštitúcie, ktorá vlastní väčšiu zbierku autorových prác, a veľkoryso financovali aj jeho prevoz na Slovensko.

Viac informácií nájdete tu

 

 

Newsletter

Chcete byť informovaní o podujatiach Galérie mesta Bratislavy?

Viktor Tilgner

Ďalšie výstavy/akcie


Pálffyho palác / Výstava
Autori: Jana Machatová, Peter Machata
Kurátorka: Viera Kleinová
10. 9. 2020 - 8. 11. 2020
 

Františkánske nám. 11
815 35 Bratislava

Otvorené denne
okrem pondelka
od 11 do 18 h.

Panská 19
815 35 Bratislava

Otvorené denne
okrem pondelka
od 11 do 18 h.

Pohľad z hradu Starhemberg
Autor: Moritz Saint Genois
Výtvarné diela, ktorých fotografie zverejnené na webovej stránke GMB propagujú jednotlivé výstavy prebiehajúce v GMB, podliehajú ochrane autorských práv podľa autorského zákona. GMB nie je nositeľom autorských práv, tým je autor, resp. jeho dedičia. Dielo sa stáva voľným viac ako 70 rokov po smrti autora. Fotografie zverejnených výtvarných diel môže používateľ použiť len s predchádzajúcim súhlasom autora, resp. jeho dediča či inštitúcie zastupujúcej jeho práva, inak sa dopúšťa porušenia osobnostných autorských práv autora.