Galéria mesta Bratislavy ­– Príspevková organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy
BRATISLAVA

Vladimír Preclík. Neznámy/ TORTA a Chaplin | Galéria mesta Bratislavy | Príspevková organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy

Vedeli ste, že

Galéria mesta Bratislavy vydáva detských sprievodcov k výstavám?

Výstava

Vladimír Preclík. Neznámy/ TORTA a Chaplin

Mirbachov palác (pozrite kontakt)
27. 2. 2009 - 11. 4. 2009
Kurátor: Juraj Meliš

   V roku 1989 pripravila Galéria mesta Bratislavy výstavu k 60. narodeninám jedného z najvýznamnejších českých sochárov Vladimíra Preclíka. Pri tejto príležitosti mu 18 slovenských umelcov venovalo TORTU, vytvorenú z 18 výtvarných diel. Projektu sa zúčastnili Juraj Hovorka, Rudolf Sikora, Ondrej Zimka, Jozef Kostka, Juraj Meliš, Ján Hoffstädter, Stanislav Balko, Mikuláš Palko, Vojtech Kolenčík, Tamara Kolenčíková, Alojz Klimo, Tamara Klimová. Ivica Krošláková, Vladislav Rostoka, Svetozár Mydlo, Viktor Hulík, Andrej Goliáš, Vladimír Kompánek.
   Pri príležitosti nedožitých 80 narodenín Vladimíra Preclíka sa Galéria mesta Bratislavy v spolupráci s Jurajom Melišom rozhodli opätovne vystaviť nielen dnes už legendárnu TORTU a viaceré diela Vladimíra Preclíka, ale aj komorné diela od uvedených slovenských autorov a takto pripomenúť umelecký odkaz tohto výnimočného umelca.

Juraj Meliš

Newsletter

Chcete byť informovaní o podujatiach Galérie mesta Bratislavy?

Ďalšie výstavy/akcie


Pálffyho palác / Výstava
Autori: Jana Machatová, Peter Machata
Kurátorka: Viera Kleinová
10. 9. 2020 - 8. 11. 2020
 

Františkánske nám. 11
815 35 Bratislava

Otvorené denne
okrem pondelka
od 11 do 18 h.

Panská 19
815 35 Bratislava

Otvorené denne
okrem pondelka
od 11 do 18 h.

Pohľad z hradu Starhemberg
Autor: Moritz Saint Genois
Výtvarné diela, ktorých fotografie zverejnené na webovej stránke GMB propagujú jednotlivé výstavy prebiehajúce v GMB, podliehajú ochrane autorských práv podľa autorského zákona. GMB nie je nositeľom autorských práv, tým je autor, resp. jeho dedičia. Dielo sa stáva voľným viac ako 70 rokov po smrti autora. Fotografie zverejnených výtvarných diel môže používateľ použiť len s predchádzajúcim súhlasom autora, resp. jeho dediča či inštitúcie zastupujúcej jeho práva, inak sa dopúšťa porušenia osobnostných autorských práv autora.