Galéria mesta Bratislavy ­– Príspevková organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy
BRATISLAVA

Verejnosť | Galéria mesta Bratislavy | Príspevková organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy

Výstavy GMB


Pozrite si celý archív výstav

Vedeli ste, že

na inštaláciu Pasáž od Mateja Kréna bolo použitých takmer 15 000 kníh?

Verejnosť

Interpretačná prechádzka výstavou Action Everything
utorok 28. 9. 2021 l 17.00
Pálffyho palác, Panská 19
Výber diel súčasného umenia v kurátorskej koncepcii Nikolasa Bernátha vám z rôznych uhľov pohľadu predstaví historik a teoretik Peter Megyeši.
Vstupné: 2,- €; zľavnené 1,50 €; študenti výtvarného zamerania zdarma; rezervácia TU

S dlátom v ruke
streda 29. 9. 2021 l 17:00 - 20:00
Mirbachov palác, Františkánske nám. 11
Žijeme digitálny vek a matematicko-verbálnu inteligenciu rozvíjame viac ako telesno-kinetickú. Príďte zažiť presný opak tohto trendu a pod vedením sochárov z odboru kameňosochárstva na Škole umeleckého priemyslu Josefa Vydru v Bratislave si vytvorte vzácny predmet domov.
Vstupné: 5,- €, bez rezervácie

Novotvar
utorok 5. 10. - piatok 8. 10. 2021
Mirbachov palác, Františkánske námestie 11
Festival Novotvar predstavuje to najzaujímavejšie z aktuálnych trendov v súčasnej domácej, európskej a svetovej literatúre. Každoročne zoznamujeme divákov prostredníctvom čítačiek s autormi a autorkami, ktorým v uplynulom roku vyšli nové knihy, s autormi, ktorí bývajú priraďovaní k tým najprogresívnejším v súčasnej tvorbe, ale prinášame aj najmladšiu generáciu debutantov a debutantiek. 
Program Novotvaru:
utorok 05. 10. 2021
17:00 Transgresie 1 – Petra Feriancová
streda 06. 10. 2021 
17:00 Transgresie 2 – Martin  Gerbocpiatok 8. 10. 2021

17:00 Transgresie 3 – Katarína Poliačiková
Vstup je voľný. 

Kurátorský sprievod k výstave Action Everything
streda 6. 10. 2021 l 17:00
Pálffyho palác, Panská ul. 19 
Kurátor Nikolas Bernáth vás prevedie výstavou voľne nadväzujúcou na projekt Cena Oskára Čepana.
Vstupné: 2,- €; zľavnené 1,50 €; študenti výtvarného zamerania zdarma; rezervácia TU.

Vernisáž výstavy Kde sú ženy
štvrtok 7. 10. 2021 l 18:00
Pálffyho palác, Panská ul. 19

Cieľom výstavy je predstaviť originálne grafické diela vytvorené ženami od 17. do polovice 19. storočia, ako aj životné príbehy a osudy ich autoriek. Väčšina prác je verejnosti neznáma, pretože doteraz nebola zaradená do žiadnej výstavy. Ich interpretácia nám umožní nazrieť do spoločenského, sociálneho a politického prostredia, v akom vznikali, a dozvieme sa aj čosi viac o pôvode umelkýň, ich umeleckom školení, vzoroch, inšpiráciách, uplatnení v umeleckom svete či o dobovej kritike. 

Bratislava v pohybe
sobota a nedeľa 9. – 10. 10. 2021
Mirbachov palác, Františkánske námestie 11
Pozývame vás na 25. ročník Medzinárodného festivalu súčasného tanca Bratislava v pohybe, ktorý sa uskutoční už 4. - 25. októbra 2021 pod záštitou primátora hlavného mesta SR Bratislavy Matúša Valla. V Mirbachovom paláci vás čaká program:
sobota a nedeľa 9. a 10. 10 o 16:00 a 17:00Roni Chadash (Izrael): Body #1 

Roni Chadash je izrealská choreografka, performerka a pedagogička. Od roku 2015 skúma svoj špecifický pohybový jazyk a filozofické posolstvo, ktoré identifikuje jej tvorbu a spôsob pohybu.
Vstupné: 4,- €, lístky kúpite na www.predpredaj.sk

Workshop pre dospelých: Tričko s kúskom sochy
streda 20. 10. 2021 l 17:00 - 20:00

Mirbachov palác, Františkánske nám. 11

Chceli by ste na sebe nosiť dokonalý tvar? Dielo Juraja Gavulu je charakteristické hľadaním formy, v ktorej nemožno nič pridať alebo ubrať. Príďte sa schladiť do kreatívneho priestoru Mirbachovho paláca a vyrobiť si vlastné tričko inšpirované umeleckými dielami sochára Gavulu.

Vstupné: jedno tričko 5,- €; bez rezervácie

Kurátorský sprievod k výstave Kde sú ženy
streda 27. 10. 2021 l 17:00
Pálffyho palác, Panská ul. 19
Prehliadka grafických diel ženských autoriek, ktoré vznikli od 17. do polovice 19. storočia s Patríciou Ballx, autorkou výstavy a kurátorkou zbierok starej grafiky a kresby GMB. 

Vstupné: 2,- €; zľavnené 1,50 €; študenti výtvarného zamerania zdarma, rezervácia TU.

 

Výtvarný turista
GMB ťa pozýva na miesta previazané so slovenskými výtvarníkmi: stačí, ak si so sebou zoberieš telefón s internetom a môžeš cestovať: https://bit.ly/3tJ9xhs 
Tešíme sa na tvoje príhody zo spoznávania nových miest cez osobné príbehy umelcov. Pripravili sme pre teba aj špeciálne aktivity, nájdeš ich v popisoch miest. Nezabudni nás aj označiť #vytvarnyturista. Ak sa ti podarí navštíviť a označiť nás na všetkých miestach z jednej témy (tri miesta), čaká ťa jedinečný odznak výtvarného turistu. Budeme tiež radi, ak nám fotky pošleš na adresu vzdelavanie@gmb.sk. Darček si môžeš vybrať počas návštevy GMB v ktoromkoľvek paláci. Po návšteve miest, ktoré boli inšpiráciou pri tvorbe umelca, ťa pozývame na výstavu do Galérie mesta Bratislavy.

Virtuálna pohľadnica s Jurajom Gavulom


Dajte vedieť svojim priateľom a blízkym, že na nich myslíte, teraz keď sa nemôžeme stretávať. Pošlite virtuálnu pohľadnicu s motívom diel Juraja Gavulu. Na stránke https://pohladnica.gmb.sk/ vyberte pohľadnicu, napíšte odkaz a pošlite.

 

Františkánske nám. 11
815 35 Bratislava

Otvorené denne
okrem pondelka
od 11 do 18 h.

Panská 19
815 35 Bratislava

Otvorené denne
okrem pondelka
od 11 do 18 h.

Pohľad z hradu Starhemberg
Autor: Moritz Saint Genois
Výtvarné diela, ktorých fotografie zverejnené na webovej stránke GMB propagujú jednotlivé výstavy prebiehajúce v GMB, podliehajú ochrane autorských práv podľa autorského zákona. GMB nie je nositeľom autorských práv, tým je autor, resp. jeho dedičia. Dielo sa stáva voľným viac ako 70 rokov po smrti autora. Fotografie zverejnených výtvarných diel môže používateľ použiť len s predchádzajúcim súhlasom autora, resp. jeho dediča či inštitúcie zastupujúcej jeho práva, inak sa dopúšťa porušenia osobnostných autorských práv autora.