Galéria mesta Bratislavy ­– Príspevková organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy
BRATISLAVA

Umenie zblízka | Galéria mesta Bratislavy | vzdelávací program, vzdelávanie umením, rozvoj tvorivosti; Príspevková organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy

Výstavy GMB


Pozrite si celý archív výstav

Vedeli ste, že

Galéria mesta Bratislavy vydáva detských sprievodcov k výstavám?

Umenie zblízka

UMENIE ZBLÍZKA je vzdelávací projekt Galérie mesta Bratislavy, určený žiakom od 10 do 15 rokov na školách na celom Slovensku. Aktuálne prebieha ročník UMENIE ZBLÍZKA 8, metodické materiálly sú rozposlané pedagógom, ktorí sa prihlásili do projektu. Podrobné informácie o projekte ako aj o jednotlivých ročníkoch nájdete na www.umeniezblizka.gmb.sk.

Termín uzávierky zasielania prác: 11. december 2020
Tešíme sa na vašu účasť a na tvorbu žiakov!

Umenie zblízka 8 v elektronickej podobe
Pre ľahšiu komunikáciu so žiakmi vám pracovné listy projektu UMENIE ZBLÍZKA 08 môžeme zaslať aj v elektronickej podobe, kontaktujte nás na vzdelavanie@gmb.sk.

Projekt je realizovaný s podporou Fondu na podporu umenia.

fond-na-podporu-umenia.png

V ôsmych ročníkoch projektu UMENIE ZBLÍZKA boli predstavené diela nasledujúcich umelcov:

 

Františkánske nám. 11
815 35 Bratislava

Otvorené denne
okrem pondelka
od 11 do 18 h.

Panská 19
815 35 Bratislava

Otvorené denne
okrem pondelka
od 11 do 18 h.

Pohľad z hradu Starhemberg
Autor: Moritz Saint Genois
Výtvarné diela, ktorých fotografie zverejnené na webovej stránke GMB propagujú jednotlivé výstavy prebiehajúce v GMB, podliehajú ochrane autorských práv podľa autorského zákona. GMB nie je nositeľom autorských práv, tým je autor, resp. jeho dedičia. Dielo sa stáva voľným viac ako 70 rokov po smrti autora. Fotografie zverejnených výtvarných diel môže používateľ použiť len s predchádzajúcim súhlasom autora, resp. jeho dediča či inštitúcie zastupujúcej jeho práva, inak sa dopúšťa porušenia osobnostných autorských práv autora.