Galéria mesta Bratislavy ­– Príspevková organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy
BRATISLAVA

Seniori | Galéria mesta Bratislavy | seniori, voľný čas, vzdelávanie, prednáška; Príspevková organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy

Výstavy GMB


Pozrite si celý archív výstav

Vedeli ste, že

GMB pred rokom 1975 sídlila v priestoroch Primaciálneho paláca?

Seniori

Milí priatelia,
Galéria mesta Bratislavy je otvorená a radi v nej privítame aj seniorov.
Naďalej je však pre nás bezpečnosť prvoradá a zaviedli sme viaceré hygienické opatrenia

Opä
ť sa na vás tešíme na výkladoch v rámci cyklu TAJOMSTVÁ UMENIA pre seniorov.
Pre Váš bezpe
čný pobyt sme prijali špeciálne opatrenia: stredy sme dočasne zamenili za pondelky, kedy je galéria pre verejnosť zatvorená a zaviedli sme rezervačný systém.

TAJOMSTVÁ UMENIA: ALBÍN BRUNOVSKÝ
Mirbachov palác, Františkánske nám. 11

pondelok 25. máj 2020 | 14:00
pondelok 25. máj 2020 | 15:00
pondelok 1. jún 2020 | 14:00
pondelok 1. jún 2020 | 15:00
Rezervácie na 25. mája aj 1. júna sa rýchlo naplnili, môžete sa registrovať ako náhradník.

Ponúkame 4 nové termíny:
pondelok 22. jún 2020 | 14:00
pondelok 25. jún 2020 | 15:00
pondelok 29. jún 2020 | 14:00
pondelok 29. jún 2020 | 15:00

V roku 1969 začal Albín Brunovský maľovať na perzský orech sériu diel, ktoré boli pôvodne určené pre Hotel Bôrik v Bratislave. V práci pokračoval až do konca života, celkom vytvoril okolo 120 diel. Výstavu umelcových malieb na dreve v kurátorskej koncepcii Ivana Jančára vám predstaví lektor Vladislav Malast. Video so sprievodným slovom kurátora si môžete pozrieť TU

Vstupné: 1,50 €, rezervácia potrebná.
Priebeh podujatia:
Odborný výklad k výstave prebehne na nádvorí Mirbachovho paláca GMB pre limitovaný počet prihlásených seniorov s určenými miestami na sedenie (v prípade dažďa bude výklad na 3. poschodí Mirbachovho paláca). Výklad s lektorom potrvá 45 minút, potom sa účastníci už individuálne presunú do výstavných priestorov, kde bude náš personál pomáhať usmerňovať bezpečný pohyb v sálach. Na stretnutie je potrebná rezervácia na jeden z ponúkaných štyroch termínov. Podľa toho, ako sa nám jednotlivé termíny naplnia, budeme každého prihláseného kontaktovať a potvrdzovať termín, prípadne ponúkať náhradný. Tešíme sa na vás!

Programy, ktoré sme pripravili v čase zatvorených brán, ponúkame aj naďalej, veríme, že vás zaujmú a potešia.

KRÍŽOVKA s odkazom na Viktora Tilgnera 

Pripravili sme pre vás tematické vydanie s prevládajúcimi otázkami zameranými  na umenie. Tajnička je previazaná s postavou sochára Viktora Tilgnera, ktorý sa narodil v Bratislave a jeho portrét zdobí jedinečné Grafické kabinety v Galérii mesta Bratislavy. Ak zistíte, že nie je ľahká, pokojne siahnite po informáciách na internete, veď aj týmto spôsobom sa človek veľa naučí. Každý, kto nám pošle správne znenie tajničky, bude zaradený do žrebovania o knihu Grafické kabinety v Mirbachovom paláci.
Krížovka je vo formáte PDF a pre prácu s ňou je potrebné si ju vytlačiťTU, čiernobiela verzia TU.

 

Františkánske nám. 11
815 35 Bratislava

Otvorené denne
okrem pondelka
od 11 do 18 h.

Panská 19
815 35 Bratislava

Otvorené denne
okrem pondelka
od 11 do 18 h.

Pohľad z hradu Starhemberg
Autor: Moritz Saint Genois
Výtvarné diela, ktorých fotografie zverejnené na webovej stránke GMB propagujú jednotlivé výstavy prebiehajúce v GMB, podliehajú ochrane autorských práv podľa autorského zákona. GMB nie je nositeľom autorských práv, tým je autor, resp. jeho dedičia. Dielo sa stáva voľným viac ako 70 rokov po smrti autora. Fotografie zverejnených výtvarných diel môže používateľ použiť len s predchádzajúcim súhlasom autora, resp. jeho dediča či inštitúcie zastupujúcej jeho práva, inak sa dopúšťa porušenia osobnostných autorských práv autora.