Galéria mesta Bratislavy ­– Príspevková organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy
BRATISLAVA

Seniori | Galéria mesta Bratislavy | seniori, voľný čas, vzdelávanie, prednáška; Príspevková organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy

Výstavy GMB


Pozrite si celý archív výstav

Vedeli ste, že

že Mirbachov palác, jedna z budov galérie, pochádza už z roku 1768?

Seniori

Galéria mesta Bratislavy pripravuje programy pre seniorov TAJOMSTVÁ UMENIA.

Radi vás privítame v historických priestoroch Mirbachovho a Pálffyho paláca GMB pri rozhovoroch o umení. Programy k stálym expozíciám a aktuálnym výstavám sa konajú raz mesačne, vždy v stredu o 14.00 h. 
Viac informácií: vzdelavanie@gmb.sk alebo na čísle 02/5443 2807.

BEZPEČNOSŤ:
Na podujatie je potrebná rezervácia, pričom počet účastníkov je limitovaný na 25 osôb. Podujatie nie je prístupné mladším vekovým skupinám. Pri vhodnom počasí prebehne úvod k téme na nádvorí, v interiéri výstavy bude výklad pri otvorených oknách. Samozrejmosťou sú nosenie rúšok počas celého programu, dezinfekcia rúk a odmeranie teploty pri vchode.


DOROTA SADOVSKÁ OKTÓBER 
Mirbachov palác, Františkánske nám. 11
streda 14. 10. 2020 | 14.00 
Výstavou diel svojej najnovšej tvorby vás osobne prevedie autorka Dorota Sadovská. V sérii obrazov Common Nonsense autorka s humorom reaguje na všeobecné paradoxy doby a celkové nastavenie ľudskej psychiky bojovať úplne proti všetkému a so všetkým. Séria #StayHome je odpoveďou na situáciu vyvolanú pandémiou koronavírusu, keď vo výjavoch do seba zakvačených postáv ostáva len minimum priestoru na pohyb a slobodu.
Tomu zodpovedá aj studený, odmeraný a odosobnený kolorit nezvyčajných valérov. Autorka maľby inštaluje v priestore takým spôsobom, aby boli základné tézy diela zdôraznené v súlade s autorským zámerom.
Vstupné: 1,50 €; vzhľadom na limitovaný počet osôb potrebná rezervácia TU.

SNÍVAJ!? NOVEMBER 
Mirbachov palác, Františkánske nám. 11
streda 11. 11. 2020 | 14.00 
Kurátorka výstavy predstaví diela z tvorby kľúčových slovenských výtvarníkov, ktorí nastupovali na umeleckú scénu od šesťdesiatych rokov 20. storočia až po „ponovembrovú“ generáciu 90. rokov. Názov výstavy Snívaj!? je inšpirovaný listom umelca a teoretika Roberta Cypricha z roku 1979: Každý z nás balzacovsky povedané chcel chvíľu zmeniť tento svet. Ja žiaľ ho už meniť nemám chuť. Chcem už len pomáhať ľuďom snívať.“
Vstupné: 1,50 €; vzhľadom na limitovaný počet osôb potrebná rezervácia TU.

KRÍŽOVKA s odkazom na Viktora Tilgnera 
Pripravili sme pre vás tematické vydanie s prevládajúcimi otázkami zameranými  na umenie.

Tajnička je previazaná s postavou sochára Viktora Tilgnera, ktorý sa narodil v Bratislave a jeho portrét zdobí jedinečné Grafické kabinety v Galérii mesta Bratislavy. Ak zistíte, že nie je ľahká, pokojne siahnite po informáciách na internete, veď aj týmto spôsobom sa človek veľa naučí. Krížovka je vo formáte PDF a pre prácu s ňou je potrebné si ju vytlačiťTU, čiernobiela verzia TU.

 

Františkánske nám. 11
815 35 Bratislava

Otvorené denne
okrem pondelka
od 11 do 18 h.

Panská 19
815 35 Bratislava

Otvorené denne
okrem pondelka
od 11 do 18 h.

Pohľad z hradu Starhemberg
Autor: Moritz Saint Genois
Výtvarné diela, ktorých fotografie zverejnené na webovej stránke GMB propagujú jednotlivé výstavy prebiehajúce v GMB, podliehajú ochrane autorských práv podľa autorského zákona. GMB nie je nositeľom autorských práv, tým je autor, resp. jeho dedičia. Dielo sa stáva voľným viac ako 70 rokov po smrti autora. Fotografie zverejnených výtvarných diel môže používateľ použiť len s predchádzajúcim súhlasom autora, resp. jeho dediča či inštitúcie zastupujúcej jeho práva, inak sa dopúšťa porušenia osobnostných autorských práv autora.