Galéria mesta Bratislavy ­– Príspevková organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy
BRATISLAVA

Seniori | Galéria mesta Bratislavy | seniori, voľný čas, vzdelávanie, prednáška; Príspevková organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy

Výstavy GMB


Pozrite si celý archív výstav

Vedeli ste, že

Galéria mesta Bratislavy vydáva detských sprievodcov k výstavám?

Seniori

Galéria mesta Bratislavy pripravuje programy pre seniorov TAJOMSTVÁ UMENIA

Radi Vás privítame v historických priestoroch Mirbachovho a Pálffyho paláca GMB 
pri rozhovoroch o umení. Programy k stálym expozíciám a aktuálnym výstavám sa konajú raz mesačne, vždy v stredu o 14.00 h. 
Na program nie je potrebné sa prihlásiť. Počet miest je limitovaný kapacitou galérie. Po naplnení kapacity 50 ľudí, s ohľadom na bezpečnosť diel, nebude možné púšťať ďalších návštevníkov.
Zľavnené vstupné: 1,50 euro/ osoba
 (cena platí iba pre seniorov)
Viac informácií: vzdelavanie@gmb.sk 
alebo na čísle 02/5443 2807

DÁMA V MODROM JANUÁR 

streda 15. 1. 2020 l 14.00  
Mirbachov palác, Františkánske nám. 11

Prednedávnom sa Galérii mesta Bratislavy podarilo vďaka finančnej podpore Fondu na podporu umenia zakúpiť portrét kontesy Johany de Walderode (1738/40 – 1814), ktorý pochádza zo súboru podobizní chovaniek prešporského ústavu kongregácie de Notre Dame na výchovu mladých šľachtičien. O konvikte, jeho absolventkách a sérii výnimočných barokových portrétov nám príde porozprávať odborníčka na túto tému z Filozofickej fakulty Trnavskej univerzity doc. Ingrid Halászová.

Vstupné: 1,50 €; bez rezervácie

 

KONŠTANTÍN BAUER FEBRUÁR 
streda 12 . 2. 2020 l 14.00
Mirbachov palác, Františkánske nám. 11
Komentovaná prehliadka s kurátorkou výstavy Zsófiou Kiss-Szemán k tvorbe významného predstaviteľa košickej moderny Konštantína Bauera. Bauer bol talentovaný výtvarník a samouk, ktorý sa stal výraznou osobnosťou výtvarnej scény v Košiciach v 20. rokoch 20. storočia.
Vstupné: 1,50 €; bez rezervácie

 

Františkánske nám. 11
815 35 Bratislava

Otvorené denne
okrem pondelka
od 11 do 18 h.

Panská 19
815 35 Bratislava

Otvorené denne
okrem pondelka
od 11 do 18 h.

Pohľad z hradu Starhemberg
Autor: Moritz Saint Genois
Výtvarné diela, ktorých fotografie zverejnené na webovej stránke GMB propagujú jednotlivé výstavy prebiehajúce v GMB, podliehajú ochrane autorských práv podľa autorského zákona. GMB nie je nositeľom autorských práv, tým je autor, resp. jeho dedičia. Dielo sa stáva voľným viac ako 70 rokov po smrti autora. Fotografie zverejnených výtvarných diel môže používateľ použiť len s predchádzajúcim súhlasom autora, resp. jeho dediča či inštitúcie zastupujúcej jeho práva, inak sa dopúšťa porušenia osobnostných autorských práv autora.