Galéria mesta Bratislavy ­– Príspevková organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy
BRATISLAVA

Seniori | Galéria mesta Bratislavy | seniori, voľný čas, vzdelávanie, prednáška; Príspevková organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy

Výstavy GMB


Pozrite si celý archív výstav

Vedeli ste, že

organizujeme celoslovenský program pre školy UMENIE ZBLÍZKA?

Seniori

Galéria mesta Bratislavy pripravuje programy pre seniorov TAJOMSTVÁ UMENIA.

Radi vás privítame v historických priestoroch Mirbachovho a Pálffyho paláca GMB pri rozhovoroch o umení. Programy k stálym expozíciám a aktuálnym výstavám sa konajú raz mesačne, vždy v stredu o 14.00 h. Kvôli vašej bezpečnosti je počet účastníkov limitovaný a zaviedli sme rezervačný systém. 
Zľavnené vstupné: 1,50 euro/ osoba (cena platí iba pre seniorov), rezervácia potrebná
Viac informácií: vzdelavanie@gmb.sk alebo na čísle 02/5443 2807.

OLJA TRIAŠKA STEFANOVIĆ SEPTEMBER
Mirbachov palác, Františkánske nám. 11
streda 9. 9. 2020 | 14.00 

Výstavný projekt Olje Triašky Stefanović pripomína, aký dopad mali politické rozhodnutia na životy  konkrétnych ľudí. Rodinné fotografie v kombinácii s dokumentáciou problematických dejín bývalej Juhoslávie či rozsiahly archív novinových výstrižkov nabádajú k premýšľaniu o histórii, politike, vojne, pamäti či zabúdaní. Výstavou vás prevedie lektor Vladislav Malast.
Vstupné: 1,50 €; vzhľadom na limitovaný počet osôb potrebná rezervácia TU.

DOROTA SADOVSKÁ OKTÓBER 
Mirbachov palác, Františkánske nám. 11
streda 14. 10. 2020 | 14.00 
Výstavou vás osobne prevedie autorka Dorota Sadovská. Predstaví svoju najnovšiu tvorbu, v ktorej humorne komentuje viaceré paradoxy doby. Napríklad v cykle obrazov #StayHome zrkadlí situáciu vyvolanú pandémiou koronavírusu. Ľudské končatiny sú navzájom tak veľmi prepletené, že napriek minime priestoru pre pohyb a slobodu dokopy vytvárajú dômyslený obrazec.
Vstupné: 1,50 €; vzhľadom na limitovaný počet osôb potrebná rezervácia TU.

KRÍŽOVKA s odkazom na Viktora Tilgnera 
Pripravili sme pre vás tematické vydanie s prevládajúcimi otázkami zameranými  na umenie.

Tajnička je previazaná s postavou sochára Viktora Tilgnera, ktorý sa narodil v Bratislave a jeho portrét zdobí jedinečné Grafické kabinety v Galérii mesta Bratislavy. Ak zistíte, že nie je ľahká, pokojne siahnite po informáciách na internete, veď aj týmto spôsobom sa človek veľa naučí. Krížovka je vo formáte PDF a pre prácu s ňou je potrebné si ju vytlačiťTU, čiernobiela verzia TU.

 

Františkánske nám. 11
815 35 Bratislava

Otvorené denne
okrem pondelka
od 11 do 18 h.

Panská 19
815 35 Bratislava

Otvorené denne
okrem pondelka
od 11 do 18 h.

Pohľad z hradu Starhemberg
Autor: Moritz Saint Genois
Výtvarné diela, ktorých fotografie zverejnené na webovej stránke GMB propagujú jednotlivé výstavy prebiehajúce v GMB, podliehajú ochrane autorských práv podľa autorského zákona. GMB nie je nositeľom autorských práv, tým je autor, resp. jeho dedičia. Dielo sa stáva voľným viac ako 70 rokov po smrti autora. Fotografie zverejnených výtvarných diel môže používateľ použiť len s predchádzajúcim súhlasom autora, resp. jeho dediča či inštitúcie zastupujúcej jeho práva, inak sa dopúšťa porušenia osobnostných autorských práv autora.