Galéria mesta Bratislavy ­– Príspevková organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy
BRATISLAVA

Lekáreň u Salvatora | Galéria mesta Bratislavy | Salvator, Lekáreň u Salvatora; Príspevková organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy

Výstavy GMB


Pozrite si celý archív výstav

Vedeli ste, že

Galéria mesta Bratislavy je príspevková organizácia Hlavného mesta Bratislavy?

Lekáreň u Salvatora

Projekt Lekárne Salvator je prepojením mesta Bratislavy a mestských inštitúcií Galérie mesta Bratislavy a Mestského ústavu ochrany pamiatok. Táto spolupráca vytvára nový projekt pre rok 2021, ktorý je určený všetkým bratislavčanom, bratislavčankám, návštevníkom, turistom domácim aj zahraničným v atraktívnom priestore Lekárne Salvator na Panskej ulici č. 35. 

Od piatku, 2. júla 2021 budú môcť návštevníci vidieť na 1. poschodí reinštaláciu výstavy o histórii Lekárne Salvator a na prízemí vznikne nový prezentačný priestor, ktorý nadväzuje na výstavný plán GMB v roku 2021. Priestor Lekárne Salvator je prístupný verejnosti utorok až piatok od 13:00 do 20:00 a počas víkendov od 11:00 do 18:00, obedová prestávka je od 14:00 do 14:30. Vstup pre návštevníkov do Lekárne Salvator je voľný.

Dom s lekárňou U Salvatora sa stal už od svojho vzniku v roku 1904 hodnotnou sú časťou historického stavebného fondu mesta. Jeho neoslohové priečelie so sochou sv. Salvatora od významného bratislavského sochára Alojza Rigeleho je výrazným prvkom uličného interiéru v blízkosti katedrály sv. Martina. Pamiatkovú hodnotu architektúry lekárne zvyšuje pôvod ná dlažba, interiérová štuková výzdoba s výmaľbou stropu. 

 

Lekáreň u Salvatora
Panská 35

PO zavreté

UT – PI / 13:00 – 20:00

SO – NE / 11:00 – 18:00

obedná pauza 14:00 – 14:30

 

Mapu nájdete na tejto adrese

 

Newsletter

Chcete byť informovaní o podujatiach Galérie mesta Bratislavy?
 

Františkánske nám. 11
815 35 Bratislava

Otvorené denne
okrem pondelka
od 11 do 18 h.

Panská 19
815 35 Bratislava

Otvorené denne
okrem pondelka
od 11 do 18 h.

Pohľad z hradu Starhemberg
Autor: Moritz Saint Genois
Výtvarné diela, ktorých fotografie zverejnené na webovej stránke GMB propagujú jednotlivé výstavy prebiehajúce v GMB, podliehajú ochrane autorských práv podľa autorského zákona. GMB nie je nositeľom autorských práv, tým je autor, resp. jeho dedičia. Dielo sa stáva voľným viac ako 70 rokov po smrti autora. Fotografie zverejnených výtvarných diel môže používateľ použiť len s predchádzajúcim súhlasom autora, resp. jeho dediča či inštitúcie zastupujúcej jeho práva, inak sa dopúšťa porušenia osobnostných autorských práv autora.