Galéria mesta Bratislavy ­– Príspevková organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy
BRATISLAVA

S kočíkom do galérie | Galéria mesta Bratislavy | Príspevková organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy

Vedeli ste, že

ďalší originál Tilgnerovej fontány Tritón a nymfa na nádvorí Mirbachovho paláca stojí vo viedenskej Volksgarten?

S kočíkom do galérie

Galéria mesta Bratislavy pozýva na cyklus stretnutí pre rodičov na materskej dovolenke.
Prí
ďte si oddýchnuť a vybočiť z domáceho kolotoča. Venujte čas aj sebe, o deti sa počas trvania programu pomôžu postarať dobrovoľníci.
– lektorský sprievod výstavou
– tvorivý workshop pre rodi
čov
– aktivity pre deti v spolupráci s dobrovo
ččkami a dobrovoľníkmi z Bratislavského
dobrovo
ľníckeho centra.

PAMÄŤ A ZABÚDANIE SEPTEMBER
Mirbachov palác, Františkánske nám. 11
piatok 4. 9. 2020 l 10.00
piatok 11. 9. 2020 l 10.00
Program s tvorivou aktivitou pre rodičov na materskej dovolenke. Výstava Olje Triašky Stefanović analyzuje jej vzťah k histórii krajiny, v ktorej vyrastala: bývalej Juhoslávie. Zaoberá sa témami rozpadu krajiny, vplyvu diktatúry nacionalizmu či straty identity. Lektorský výklad aj tvorivá dielňa sa uskutočnia na nádvorí Mirbachovho paláca, do výstavných priestorov budú návštevníci vstupovať individuálne.
Vstupné: 4 €; rezervácia TU.

POVEDZ TO ŠPERKOM OKTÓBER
Pálffyho palác, Panská 19
piatok 9. 10. 2020 l 10.00
piatok 16. 10. 2020 l 10.00
Zatiaľ čo kultúrne symboly a  spoločenské významy bývali vyjadrované cez šperk už v pradávnej minulosti, snaha vysloviť šperkom svoj osobný názor či postoj je skôr vecou dneška. Po zoznámení sa s tvorbou Jany a Petra Machatových si tento spôsob jazyka vyskúšame aj my.
Vstupné: 4 €; rezervácia TU.

Programy, ktoré sme pripravili v čase zatvorených brán, ponúkame aj naďalej, veríme, že vás zaujmú a potešia. Našu ponuku kvízov, videí a podcastov nájdete TU.

 

Františkánske nám. 11
815 35 Bratislava

Otvorené denne
okrem pondelka
od 11 do 18 h.

Panská 19
815 35 Bratislava

Otvorené denne
okrem pondelka
od 11 do 18 h.

Pohľad z hradu Starhemberg
Autor: Moritz Saint Genois
Výtvarné diela, ktorých fotografie zverejnené na webovej stránke GMB propagujú jednotlivé výstavy prebiehajúce v GMB, podliehajú ochrane autorských práv podľa autorského zákona. GMB nie je nositeľom autorských práv, tým je autor, resp. jeho dedičia. Dielo sa stáva voľným viac ako 70 rokov po smrti autora. Fotografie zverejnených výtvarných diel môže používateľ použiť len s predchádzajúcim súhlasom autora, resp. jeho dediča či inštitúcie zastupujúcej jeho práva, inak sa dopúšťa porušenia osobnostných autorských práv autora.