Bratislava City Gallery ­– Allowance organisation of the City of Bratislava, capital of the Slovak Republic
BRATISLAVA

Going Inside | Galéria mesta Bratislavy | Allowance organisation of the City of Bratislava, capital of the Slovak Republic

Exhibitions


Explore the archive of exhibitions

DID YOU KNOW?

The City Gallery of Bratislava has published new guides in Slovak and English languages to the permanent exhibitions of the 19th and 20th century art.

Exhibition

Going Inside

Author: Matej Fabian
Pálffy Palace (show Contact)
11. 2. 2021 - 9. 5. 2021
Curator: Nina Gažovičová

V pripravovanom výstavnom výstavnom projekte pre novosprístupnené priestory suterénu Pálffyho paláca Galérie mesta Bratislava sa Matej Fabian, pod vplyvom protipandemických opatrení, kedy sa  pôvodný svet a jeho prežívanie zredukovalo na priestory bytu a ateliéru; obracia z digitálneho prostredia späť k telesnosti, telu a jeho rekonfigurácii. Vpádom pandémie sa v priebehu niekoľkých dní zmenilo úplne všetko. Prestala fungovať dôvera v nespochybniteľné istoty, prišla fatálna zmena, ktorej dôsledky začíname pociťovať na viacerých úrovniach. Obrat k princípom alternatívnej medicíny (s priamym odkazom na svojho času populárnu knihu Krížovka života Josefa Jonáša) sa autorovi javí ako jedno z možných východísk zo súčasnej post-faktuálnej doby a pandemickej každodennosti.

V rámci projektu Going Inside budú vystavené maľby a objekty z posledného roka tvoriace komplexnú inštaláciu fungujúcu priamo pre zvolené priestory galérie.

 

Kurátor: Nina Gažovičová

Tento projekt formou štipendia podporil Fond na podporu umenia

Matej Fabian (1979)

V rokoch 2005 až 2011 študoval na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave, na Katedre maľby a iných médií v IV. Ateliéri profesora Ivana Csudaia. Od 2011 do 2014 absolvoval doktorandské štúdium u doc. Stanislava Bubána v Kabinete kresby. V roku 2014 získal druhé miesto v súťaži VÚB Maľba a bol finalistom ceny Nadácie NOVUM. V roku 2010 bol za Slovensko nominovaný na Henkel Art Award. Jeho dielo je zastúpené v zbierkach Slovenskej národnej galérie, Galérie mesta Bratislavy a v súkromných zbierkach v Rakúsku, Chorvátsku, Českej republike, Dánsku, Francúzsku, Nemecku, USA a Rusku. Žije a tvorí v Bratislave. K umeniu pristupuje ako ku problému rozličnej, tekavej povahy, ktorého fluidita sa prejavuje v prelievaní z témy do témy, či média do média.... dôležitý je proces a vzťahová súvislosť (k priestoru, vizuálu, či sérii)... v poslednom období majú jeho výstupy okrem maľby charakter site- specific projektov či samostatných objektov. 

Newsletter

Do you want to know what´s new at the City Gallery of Bratislava?

Matej Fabian

Other exhibitions/actions


Pálffy Palace / Exhibition
Curator: Patrícia Ballx
8. 10. 2021 - 9. 1. 2022
Lekáreň Salvator, Panská 35 / Exhibition
1. 10. 2021 - 27. 10. 2021
Pálffy Palace / Exhibition
Author: 25 rokov Ceny Oskára Čepana
Curator: Nikolas Bernáth
22. 7. 2021 - 17. 10. 2021
Mirbach Palace / Exhibition
Author: Juraj Gavula
Curators: Matej Gavula a Vladimíra Büngerová
30. 6. 2021 - 24. 10. 2021
Mirbach Palace / Exhibition
1. 5. 2021 - 31. 12. 2021
 

Františkánke nám. 11, 815 35 Bratislava

Open daily except Mondays
11am - 6 pm

Panská 19, Bratislava

Open daily except Mondays
11am - 6 pm

Pohľad z hradu Starhemberg
Author: Moritz Saint Genois
The photographs of works of art, promoting the exhibitions held at the City Gallery of Bratislava, published on the website, are subject to copyright protection under the Copyright Act. The City Gallery of Bratislava is not a copyright holder; it is the artist, or his/her heirs. The work of art becomes free more than 70 years after author´s death. The photographs of works of art published on the website can only be used with the prior written consent of the artist, his/her heir, or institution representing artist´s rights, otherwise it shall be regarded as copyright infringement.