Bratislava City Gallery ­– Allowance organisation of the City of Bratislava, capital of the Slovak Republic
BRATISLAVA

Joan Miró’s Printmaking Workshops | Galéria mesta Bratislavy | Allowance organisation of the City of Bratislava, capital of the Slovak Republic

Exhibitions


Explore the archive of exhibitions

DID YOU KNOW?

The Scholarship of Radislav Matuštík has been established in 2004.

Exhibition

Joan Miró’s Printmaking Workshops

Pálffy Palace (show Contact)
21. 2. 2014 - 23. 3. 2014
Curator: Elvira Cámara

Nadácia Pilar a Joana Miróa Malorke (Fundació Pilar i Joan Miró a Mallorca) a Inštitút baleárskych štúdií (Institut d’Estudis Baleàrics, IEB) predstavujú zbierku “Grafické dielne Joana Miróa” - výber z diel, ktoré vznikli v grafických dielňach Joana Miróa v Palma de Mallorca. Táto výstava sa predstavila v galérii Kresija v Ľubľane pri príležitosti Medzinárodného bienále grafického umenia v dňoch 14. septembra až 24. novembra 2013.

Vzhľadom na veľký úspech výstavy bolo na roky 2013 a 2014 naplánované putovanie výstavy do iných európskych miest.

Na prezentáciu Grafických dielní Joana Miróa bolo vybraných päť projektov priatich umelcov uplynulých dvadsiatich rokov: Wolf Vostell, Wayne Crothers, Democracia, Antonio Miralda a mladý tím, ktorý tvoria  Patricia Gómez a Maria Jesús González. Okrem toho sa predstaví kompletný tvorivý proces IX. Ilustrácie série Els Gossos (Psy) Joana Miróa, ktorý tvorí maketa, doska a skúšobná tlač, ktoré umelec vytvoril vo svojich dielňach.

Joan Miró si želal, aby sa dielne stali platformou pre umeleckú tvorbu. Preto nimi od ich otvorenia verejnosti v roku 1994 prešla početná skupina národných aj medzinárodných umelcov: niektorí z nich sú veľmi uznávaní, iní sú považovaní za vynárajúce sa mladé talenty, a všetci vytvorili kreatívne projekty a diela, ktoré v súčasnosti tvoria súčasť zbierky malorskej nadácie.

 

Výstava sa po premiére na bienále grafického umenia v Ľubľane a v Cervantesovom inštitúte vo Viedni predstavuje v Galérii mesta Bratislavy, v Pálffyho paláci v Bratislave od 20. februára do 23. marca, následne sa presunie do Cervantesovho inštitútu v Prahe (od 27. marca do 8. mája), do Národnej galérie umenia v bulharskej Sofii (od 15. mája do 29. júna) a svoju púť zakončí v galérii Forum v Záhrebe od 10. júla do 31. augusta 2014. 

Newsletter

Do you want to know what´s new at the City Gallery of Bratislava?

Other exhibitions/actions


Pálffy Palace / Exhibition
Curator: Simone Frittelli
30. 6. 2020 - 13. 9. 2020
Mirbach Palace / Exhibition
Author: Martin Vongrej
Curator: Jiří Ptáček
16. 6. 2020 - 6. 9. 2020
Mirbach Palace / Exhibition
Author: Olja Triaška Stefanović
Curator: Bohunka Koklesová
11. 6. 2020 - 13. 9. 2020
Pálffy Palace / Exhibition
Curator: Vladimír Kordoš, Marián Meško
21. 4. 2020 - 30. 8. 2020
Mirbach Palace / Exhibition
Author: Albín Brunovský
Curator: Ivan Jančár
12. 3. 2020 - 30. 8. 2020
 

Františkánke nám. 11, 815 35 Bratislava

Open daily except Mondays
11am - 6 pm

Panská 19, Bratislava

Open daily except Mondays
11am - 6 pm

Pohľad z hradu Starhemberg
Author: Moritz Saint Genois
The photographs of works of art, promoting the exhibitions held at the City Gallery of Bratislava, published on the website, are subject to copyright protection under the Copyright Act. The City Gallery of Bratislava is not a copyright holder; it is the artist, or his/her heirs. The work of art becomes free more than 70 years after author´s death. The photographs of works of art published on the website can only be used with the prior written consent of the artist, his/her heir, or institution representing artist´s rights, otherwise it shall be regarded as copyright infringement.